GTV Lighting logoSpectra Development logoBusiness House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPodium Investment logoCity Space logoOlivia Business Centre logoINTERBIURO logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArchicom logoForbo Flooring Systems Polska logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoGhelamco Poland logoAluprof S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTER-BUD logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoUNIMOR Development S.A. logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPorto Office A Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoKontor logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoEcho Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVantage Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Zobaczcie projekt siedziby głównej firmy Hanwha!

|
Fasada zaprojektowana przez UNStudio
Lobby w siedzibie Hanwha, źródło: UNStudio
Projekt autorstwa UNStudio zwyciężył w konkursie na przebudowę wieży biurowej będącej siedzibą firmy Hanwha w Seulu.

W ramach modernizacji biurowca przeprowadzona zostanie przebudowa fasady, remont m.in. części wspólnych i lobby, a także przeprojektowanie otoczenia zewnętrznego budynku.

 

Nieruchomość znajduje się w Cheonggyecheon w Seulu i dysponuje 57 696 mkw. powierzchni. Hanwha zdecydowała, że siedziba nie oddaje ducha firmy, która jest światowym liderem w zakresie ekologicznych rozwiązań. Zwycięski projekt przebudowy obiektu powstał w pracowni UNStudio we współpracy z firmami: Arup, Loos van Vliet i agLicht.

 

Projekt charakteryzuje się niezwykłą fasadą, która iluminowana jest światłami LED. Oświetlenie podkreśla nie tylko różne części budynku, ale również zagospodarowany obszar obok niego. Na animowanej fasadzie zaprezentowane zostały obrazy związane z naturą, przetwarzaniem danych i różnymi formami energii. Jak podkreśla architekt Ben van Berkel, wieczorami oświetlenie fasady komponuje się z nocnym niebem. Rozwiązania wdrożone w projekcie fasady zapewniają jej proekologiczność. Firma Hanwha wymagała również poprawy środowiska wewnątrz obiektu, co miało przyczynić się do zwiększenia komfortu użytkowania. Fasada zapewni optymalny dostęp światła dziennego, z uwzględnieniem usytuowania budynku względem stron świata i otaczających budynków.

 

W projekcie UNStudio lobby w budynku jest zintegrowane z otoczeniem zewnętrznym poprzez zastosowanie naturalnych materiałów i licznych roślin. Aranżację dopełniają drewniane meble, subtelna kolorystyka i kącik kawiarniany.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra