Lobos Nieruchomości logoOnyx Business Point logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoSpectra Development logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Office logoPorto Office B Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTétris Poland logoTorus logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCHB14 logoINTERBIURO logoGhelamco Poland logoOmnitech Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoArchicom logoOlivia Business Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoKart Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEcho Investment logoSchüco International Polska logoLC Corp S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGłówka Pracuje logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoNowy Styl Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoKwiaty dla biura logoPRO-INVEST S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Zobaczcie projekt siedziby głównej firmy Hanwha!

|
Fasada zaprojektowana przez UNStudio
Lobby w siedzibie Hanwha, źródło: UNStudio
Projekt autorstwa UNStudio zwyciężył w konkursie na przebudowę wieży biurowej będącej siedzibą firmy Hanwha w Seulu.

W ramach modernizacji biurowca przeprowadzona zostanie przebudowa fasady, remont m.in. części wspólnych i lobby, a także przeprojektowanie otoczenia zewnętrznego budynku.

 

Nieruchomość znajduje się w Cheonggyecheon w Seulu i dysponuje 57 696 mkw. powierzchni. Hanwha zdecydowała, że siedziba nie oddaje ducha firmy, która jest światowym liderem w zakresie ekologicznych rozwiązań. Zwycięski projekt przebudowy obiektu powstał w pracowni UNStudio we współpracy z firmami: Arup, Loos van Vliet i agLicht.

 

Projekt charakteryzuje się niezwykłą fasadą, która iluminowana jest światłami LED. Oświetlenie podkreśla nie tylko różne części budynku, ale również zagospodarowany obszar obok niego. Na animowanej fasadzie zaprezentowane zostały obrazy związane z naturą, przetwarzaniem danych i różnymi formami energii. Jak podkreśla architekt Ben van Berkel, wieczorami oświetlenie fasady komponuje się z nocnym niebem. Rozwiązania wdrożone w projekcie fasady zapewniają jej proekologiczność. Firma Hanwha wymagała również poprawy środowiska wewnątrz obiektu, co miało przyczynić się do zwiększenia komfortu użytkowania. Fasada zapewni optymalny dostęp światła dziennego, z uwzględnieniem usytuowania budynku względem stron świata i otaczających budynków.

 

W projekcie UNStudio lobby w budynku jest zintegrowane z otoczeniem zewnętrznym poprzez zastosowanie naturalnych materiałów i licznych roślin. Aranżację dopełniają drewniane meble, subtelna kolorystyka i kącik kawiarniany.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra