Echo Investment logoSchüco International Polska logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCHB14 logoHexagon logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPRO-INVEST S.A. logoWOMAK HOLDING logoAluprof S.A. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoGhelamco Poland logoEcophon Saint-Gobain logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoALLCON INVESTMENT logoCity Space logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOlivia Business Centre logoDorbud S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoTorus logoSawig Invest Group logoINTERBIURO logoBREMA Sp. z.o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoLobos Nieruchomości logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTriGranit Corporation logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKart Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoKwiaty dla biura logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Zobaczcie projekt siedziby głównej firmy Hanwha!

|
Fasada zaprojektowana przez UNStudio
Lobby w siedzibie Hanwha, źródło: UNStudio
Projekt autorstwa UNStudio zwyciężył w konkursie na przebudowę wieży biurowej będącej siedzibą firmy Hanwha w Seulu.

W ramach modernizacji biurowca przeprowadzona zostanie przebudowa fasady, remont m.in. części wspólnych i lobby, a także przeprojektowanie otoczenia zewnętrznego budynku.

 

Nieruchomość znajduje się w Cheonggyecheon w Seulu i dysponuje 57 696 mkw. powierzchni. Hanwha zdecydowała, że siedziba nie oddaje ducha firmy, która jest światowym liderem w zakresie ekologicznych rozwiązań. Zwycięski projekt przebudowy obiektu powstał w pracowni UNStudio we współpracy z firmami: Arup, Loos van Vliet i agLicht.

 

Projekt charakteryzuje się niezwykłą fasadą, która iluminowana jest światłami LED. Oświetlenie podkreśla nie tylko różne części budynku, ale również zagospodarowany obszar obok niego. Na animowanej fasadzie zaprezentowane zostały obrazy związane z naturą, przetwarzaniem danych i różnymi formami energii. Jak podkreśla architekt Ben van Berkel, wieczorami oświetlenie fasady komponuje się z nocnym niebem. Rozwiązania wdrożone w projekcie fasady zapewniają jej proekologiczność. Firma Hanwha wymagała również poprawy środowiska wewnątrz obiektu, co miało przyczynić się do zwiększenia komfortu użytkowania. Fasada zapewni optymalny dostęp światła dziennego, z uwzględnieniem usytuowania budynku względem stron świata i otaczających budynków.

 

W projekcie UNStudio lobby w budynku jest zintegrowane z otoczeniem zewnętrznym poprzez zastosowanie naturalnych materiałów i licznych roślin. Aranżację dopełniają drewniane meble, subtelna kolorystyka i kącik kawiarniany.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra