Archicom logoNowy Styl Group logoEcho Investment logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSpectra Development logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAluprof S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoKart Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoCity Space logoSchüco International Polska logoTorus logoBusiness House logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTERBIURO logoGTV Lighting logoPartner Capital Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoGhelamco Poland logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoOlivia Business Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCHB14 logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDorbud S.A. logoFYI Commercial Consulting logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOnyx Business Point logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

EKO Zobaczcie projekt siedziby głównej firmy Hanwha!

|
Fasada zaprojektowana przez UNStudio
Lobby w siedzibie Hanwha, źródło: UNStudio
Projekt autorstwa UNStudio zwyciężył w konkursie na przebudowę wieży biurowej będącej siedzibą firmy Hanwha w Seulu.

W ramach modernizacji biurowca przeprowadzona zostanie przebudowa fasady, remont m.in. części wspólnych i lobby, a także przeprojektowanie otoczenia zewnętrznego budynku.

 

Nieruchomość znajduje się w Cheonggyecheon w Seulu i dysponuje 57 696 mkw. powierzchni. Hanwha zdecydowała, że siedziba nie oddaje ducha firmy, która jest światowym liderem w zakresie ekologicznych rozwiązań. Zwycięski projekt przebudowy obiektu powstał w pracowni UNStudio we współpracy z firmami: Arup, Loos van Vliet i agLicht.

 

Projekt charakteryzuje się niezwykłą fasadą, która iluminowana jest światłami LED. Oświetlenie podkreśla nie tylko różne części budynku, ale również zagospodarowany obszar obok niego. Na animowanej fasadzie zaprezentowane zostały obrazy związane z naturą, przetwarzaniem danych i różnymi formami energii. Jak podkreśla architekt Ben van Berkel, wieczorami oświetlenie fasady komponuje się z nocnym niebem. Rozwiązania wdrożone w projekcie fasady zapewniają jej proekologiczność. Firma Hanwha wymagała również poprawy środowiska wewnątrz obiektu, co miało przyczynić się do zwiększenia komfortu użytkowania. Fasada zapewni optymalny dostęp światła dziennego, z uwzględnieniem usytuowania budynku względem stron świata i otaczających budynków.

 

W projekcie UNStudio lobby w budynku jest zintegrowane z otoczeniem zewnętrznym poprzez zastosowanie naturalnych materiałów i licznych roślin. Aranżację dopełniają drewniane meble, subtelna kolorystyka i kącik kawiarniany.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra