Assa Abloy

Futurystyczny projekt wchodzi w fazę realizacji

Rozpoczyna się budowa OVO Wrocław
OVO Wrocław charakteryzować się będzie opływowym kształtem
Rozpoczyna się budowa kompleksu OVO Wrocław, łączącego funkcje mieszkaniowe, biurowe i hotelowe.

Na placu budowy OVO Wrocław rozpoczęto prace budowlane. W ciągu dwóch lat powstanie tu kompleks luksusowych apartamentów, biur i pięciogwiazdkowego hotelu Hilton. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum, którego liderem jest firma Eiffage Polska Budownictwo S.A.

 

Prace porządkowe na terenie o powierzchni 7614 mkw. przy ul. Podwale 82-91 rozpoczęły się kilka dni temu. Generalny wykonawca organizuje zaplecze budowlane, komunikację na placu budowy i planuje ruch zastępczy wokół inwestycji. W ramach pierwszych prac należy podłączyć media, ustawić kontenery, przestawić ogrodzenie i wzmocnić ścianę szczelinową. Koparki i wywrotki mają pojawić się na działce pod koniec kwietnia. Wtedy zaczną się prace związane m.in. z pogłębieniem wykopu. Do wywiezienia jest jeszcze 11 000 metrów sześciennych ziemi. Ale prace archeologiczne mamy już za sobą, więc nie natrafimy na żadne niespodzianki. Pracujemy w systemie design&build, czyli mamy projekt budowlany i przetargowy, a teraz zadaniem firmy Eiffage jest przygotowanie projektu wykonawczego – wyjaśnia Marcin Kaznowski, project manager OVO Wrocław.

 

Pierwsze roboty betonowe zaplanowane są jeszcze na maj, natomiast fundamenty powinny być gotowe na przełomie czerwca i lipca. Na placu budowy pracować będzie jednocześnie nawet do 700 osób.

 

OVO Wrocław powstanie w pobliżu Poczty Głównej i Parku Słowackiego i będzie miał 9 kondygnacji (w tym 2 podziemne). Obiekt urośnie na wysokość 25 metrów ponad ziemią. Projekt kompleksu powstał w pracowni Gottesman–Szmelcman Architecture. W budynku znajdą się apartamenty, biura, lokale usługowe, centrum fitness oraz pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton.

 

Inwestycja charakteryzuje się oryginalnym kształtem, inspirowanym nurtem architektonicznym zwanym blobitekturą. Elewacja budynku wykonana zostanie z Corianu, co pozwoli nadać jej opływową formę.

 

Gdy pracowaliśmy nad projektem, pojawiła się wizja stworzenia miejsca, które będzie odzwierciedlało dynamiczny i wielokulturowy charakter Wrocławia, a zarazem wprowadzi w mieście nową jakość – mówi Asaf Gottesman, jeden z projektantów OVO Wrocław. OVO stanie się jednym z symboli Wrocławia, ale żywym, przyciągającym ludzi swoją otwartością. To będzie miejsce spotkań i interakcji, zarówno biznesowych, jak i społecznych – podsumowuje.

 

Inwestorem OVO Wrocław jest firma Wings Properties Sp. z o.o., wchodząca w skład grupy deweloperskiej Star Group Poland. Koszt inwestycji wynosi 260 mln zł. Ponad 100 mln zostało zapewnione przez inwestora, natomiast pozostała część została sfinansowana z kredytu udzielonego przez Alior Bank.


0.0
Tagi: OVO Wrocław
Napisz pierwszy komentarz