Giant

EKO Rusza budowa projektu króLEWska

króLEWska w Warszawie
Projekt oferować będzie ok. 6000 mkw. całkowitej powierzchni
W centrum Warszawy odbyła się uroczystość symbolicznego wbicia łopaty pod budowę nowej inwestycji S+B Gruppe AG.

Inwestor projektu króLEWska symbolicznym wbiciem łopaty oznajmił oficjalne rozpoczęcie prac budowlano-konstrukcyjnych. Jest to już trzecia inwestycja S+B Gruppe AG w Warszawie, po zakończonym sprzedażą projekcie Zebra Tower oraz hotelu Hampton by Hilton Warsaw City Centre.

 

Inwestycje obiektów biurowo-handlowych w ważnych miastach stołecznych, takich jak Warszawa, dzięki projektom wysokiej jakości zawsze utrzymują lub nawet zwiększają swoją wartość. Projekt króLEWska z pewnością spełnia te wymagania i dlatego jest dla nas wielką przyjemnością móc opracowywać i budować tak dobrze zapowiadający się obiekt w centrum miasta – powiedział Reinhard Schertler, Członek Zarządu S+B.

 

Projekt zakłada budowę obiektu biurowo-handlowego, który dostarczy na warszawski rynek 5430 mkw. biur i 570 mkw. powierzchni usługowej. Użytkownicy króLEWskiej będą mogli również korzystać z 44 stanowisk parkingowych w podziemnym garażu. 8-kondygnacyjny biurowiec cechować się będzie fasadą utworzoną przez pionowe rastry z oknami od poziomu podłogi do sufitu. Fasada będzie przykuwać wzrok przez zastosowaną kolorystykę: srebrno-zieloną oraz specjalnie opracowaną dla części elewacji, dającą wrażenie palety barw od czarnej przez fioletową do zielonej. W wybranych miejscach wykorzystano również kolor złoty. Architekci zaplanowali także budowę tarasów lub balkonów od 1 do 6 kondygnacji.

 

Na uwagę zasługuje raster fasady, który utworzony jest z fałdowanych elementów powlekanych proszkowym aluminium ze zintegrowanym systemem ekranowania słonecznego. Od strony wschodniej, południowej i zachodniej na budynku zamontowane będą automatycznie sterowane urządzenia osłaniające przed słońcem. Na północnej elewacji znajdzie się natomiast system ekranowania słonecznego regulowany także indywidualnie.

 

Budynek będzie certyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold.


0.0
Tagi: króLEWska
Napisz pierwszy komentarz