FYI Commercial Consulting logoKart Sp. z o.o. logoCity Office logoGhelamco Poland logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoTorus logoOmnitech Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKwiaty dla biura logoBusiness House logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoLC Corp S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoHAVRE Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoPRO-INVEST S.A. logoSpectra Development logoGłówka Pracuje logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTétris Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOlivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOnyx Business Point logoUNIMOR Development S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoArchicom logoAluprof S.A. logoEcho Investment logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCHB14 logoPorto Office B Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Savills przejmuje amerykańską agencję z sektora nieruchomości

Firma Savills poinformowała o planowanym przejęciu Studley Inc., agencji działającej na rynku nieruchomości komercyjnych w Stanach Zjednoczonych.

Za przejęcie Studley Inc. Savills zapłaci 260 mln USD w ratach, począwszy od zakończenia transakcji do 31 maja 2017 r., w gotówce, wekslach oraz akcjach Savills. Kupujący sfinansuje przejęcie z własnych środków pieniężnych oraz za pomocą finansowania bankowego.

 

Studley działa od 1954 r. i zajmuje się usługami w zakresie reprezentacji najemców, zarządzania projektami i doradztwa. Siedziba firmy znajduje się w Nowym Jorku. Studley zatrudnia ponad 400 licencjonowanych brokerów oraz 175 pracowników biurowych w 25 oddziałach na terenie Stanów Zjednoczonych. Nowojorski oddział firmy świadczy także usługi doradcze na rynkach kapitałowych. Od 2002 r., po pomyślnym wykupieniu firmy przez kadrę zarządzającą, Studley należy do 139 partnerów.

 

Studley jest znany dzięki niebywałemu doświadczeniu w zakresie reprezentacji najemców i jest wiodącym graczem na rynku w Stanach Zjednoczonych. Połączenie Studley i Savills stanowi wyjątkową okazję, która nie tylko zapewnia nam platformę do znacznego wzrostu w USA, ale także powiększa nasz wachlarz usług dla klientów na całym świecie – skomentował Jeremy Helsby, Dyrektor Zarządzający Savills.

 

Po przejęciu grupa działać będzie w Stanach Zjednoczonych pod marką Savills Studley, a w Radzie Wykonawczej Grupy Savills zamiennie zasiadać będą prezes i dyrektor generalny Studley Mitchell Steir oraz prezes Michael Colacino. Ponadto Mitchell Steir pozostanie prezesem i dyrektorem generalnym, a Michael Colacino prezesem Savills Studley.

 

To dla nas wielka szansa, aby dalej budować naszą silną pozycję na rynku i czerpać korzyści z bycia częścią jednej z wiodących światowych marek w branży. Cieszymy się, że będziemy mieć silniejszą platformę, aby kontynuować nasz rozwój z partnerem, który podziela nasze zaangażowanie w wyjątkową obsługę klienta. Studley i nasi klienci skorzystają z dostępu do międzynarodowej sieci biur i trans granicznych operacji w Europie i Azji – powiedział Mitchell Steir, prezes i dyrektor generalny Studley.

Tagi: Savills
Napisz pierwszy komentarz
mantra