ARTSERVIS sp. z o.o. logoKontor logoNowy Styl Group logoSpectra Development logoINTER-BUD logoFYI Commercial Consulting logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAgrobex Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoGTV Lighting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoTétris Poland logoTorus logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPorto Office A Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoUNIMOR Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoArchicom logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoEcho Investment logoBusiness House logoForbo Flooring Systems Polska logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoVantage Development S.A. logoPodium Investment logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Savills przejmuje amerykańską agencję z sektora nieruchomości

Firma Savills poinformowała o planowanym przejęciu Studley Inc., agencji działającej na rynku nieruchomości komercyjnych w Stanach Zjednoczonych.

Za przejęcie Studley Inc. Savills zapłaci 260 mln USD w ratach, począwszy od zakończenia transakcji do 31 maja 2017 r., w gotówce, wekslach oraz akcjach Savills. Kupujący sfinansuje przejęcie z własnych środków pieniężnych oraz za pomocą finansowania bankowego.

 

Studley działa od 1954 r. i zajmuje się usługami w zakresie reprezentacji najemców, zarządzania projektami i doradztwa. Siedziba firmy znajduje się w Nowym Jorku. Studley zatrudnia ponad 400 licencjonowanych brokerów oraz 175 pracowników biurowych w 25 oddziałach na terenie Stanów Zjednoczonych. Nowojorski oddział firmy świadczy także usługi doradcze na rynkach kapitałowych. Od 2002 r., po pomyślnym wykupieniu firmy przez kadrę zarządzającą, Studley należy do 139 partnerów.

 

Studley jest znany dzięki niebywałemu doświadczeniu w zakresie reprezentacji najemców i jest wiodącym graczem na rynku w Stanach Zjednoczonych. Połączenie Studley i Savills stanowi wyjątkową okazję, która nie tylko zapewnia nam platformę do znacznego wzrostu w USA, ale także powiększa nasz wachlarz usług dla klientów na całym świecie – skomentował Jeremy Helsby, Dyrektor Zarządzający Savills.

 

Po przejęciu grupa działać będzie w Stanach Zjednoczonych pod marką Savills Studley, a w Radzie Wykonawczej Grupy Savills zamiennie zasiadać będą prezes i dyrektor generalny Studley Mitchell Steir oraz prezes Michael Colacino. Ponadto Mitchell Steir pozostanie prezesem i dyrektorem generalnym, a Michael Colacino prezesem Savills Studley.

 

To dla nas wielka szansa, aby dalej budować naszą silną pozycję na rynku i czerpać korzyści z bycia częścią jednej z wiodących światowych marek w branży. Cieszymy się, że będziemy mieć silniejszą platformę, aby kontynuować nasz rozwój z partnerem, który podziela nasze zaangażowanie w wyjątkową obsługę klienta. Studley i nasi klienci skorzystają z dostępu do międzynarodowej sieci biur i trans granicznych operacji w Europie i Azji – powiedział Mitchell Steir, prezes i dyrektor generalny Studley.


0.0
Tagi: Savills
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra