Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Stefan Kuryłowicz nie żyje

W zderzeniu dwóch polskich awionetek, do którego doszło w Hiszpanii, zginął wybitny polski architekt Stefan Kuryłowicz.

W poniedziałkowym zderzeniu dwóch polskich awionetek, do którego doszło w Hiszpanii, zginął wybitny polski architekt Stefan Kuryłowicz. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, wśród ofiar znaleźli się również Jacek Syropolski, współpracownik Kuryłowicza, oraz dwie jeszcze niezidentyfikowane osoby.

Samoloty rozbiły się w okolicach Asturias w Castrillon na północy Hiszpanii. Powodem wypadku były najprawdopodbniej wyjątkowo złe warunki atmosferyczne, które ograniczały widoczność. Nie ustalono jeszcze, czy awionetki zderzyły się ze sobą.

Stefan Kuryłowicz był polskim architektem, w 1972 r. ukończył Politechnikę Warszawską, gdzie pracował później jako wykładowca. Był współzałożycielem biura architektonicznego, obecnie funkcjonującego pod nazwą Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates. Był autorem wielu projektów architektonicznych, m.in. biurowca PLL LOT i stacji metra Dworzec Gdański w Warszawie czy hotelu Hilton w Gdańsku. Wielokrotnie odznaczany, w 2003 r. otrzymał Honorową Nagrodę SARP, a w 2009 r. - nagrodę ministra kultury. Miał 62 lata.

Czytaj więcej newsów


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz