Ruszył cykl konferencji Innovative Poland

Zielone biura w zielonych biurowcach w Centrum Nauki Kopernik.

We wtorek, 31 maja 2011 roku, odbyła się konferencja pod hasłem Zielone biura w zielonych biurowcach. Była to pierwsza konferencja, która rozpoczęła nowy cykl organizowany przez wydawcę anglojęzycznego magazynu The Warsaw Voice.

Konferencja skierowana jest do osób i firm, które interesują się nowoczesnymi technologiami i szeroko rozumianą ekologią i chcą wprowadzać ekologiczne innowacje na polski rynek nieruchomości biurowych i komercyjnych.

Wśród prelegentów znaleźli się specjaliści różnych dziedzin. Goście dyskutowali o wszystkim, co wiąże się z ekologicznym budownictwem. Poruszone zostały kwestie projektowania i odpowiedniego wyposażenia zielonych wnętrz oraz opłacalności wprowadzania ekologicznych rozwiązań. Omówiono stosowane w Polsce formy certyfikacji ekologicznej budynków, w tym certyfikaty BREEAM i LEED oraz narzędzia Green Rating. Poruszona została również kwestia programów wspierających zielone budownictwo, możliwość uzyskania dotacji unijnych, zrównoważony rozwój rynku nieruchomości i przyszłość zielonego budownictwa w Polsce.

 

Czytaj więcej newsów


0.0
Napisz pierwszy komentarz