Inter-bud Fabryczna - duży

Kamień węgielny pod Nowe Centrum Katowic

Ceremonia wmurowania kamienia w miejscu zjazdu do podziemia kompleksu.

Nowe Centrum Katowic jest zintegrowanym kompleksem komunikacyjno – handlowo – biurowym.  Inwestycja jest realizowana wspólnie przez NEINVER i Polskie Koleje Państwowe.

Najważniejszą częścią uroczystości było podpisanie dokumentu, który następnie umieszczony został w tubie zwanej „kapsułą czasu” wraz z okładkami aktualnych dzienników lokalnych i monetami polskimi i hiszpańskimi. Zamiast tradycyjnego kamienia węgielnego, w fundamentach Nowego Centrum Katowic umieszczono specjalnie zabezpieczony nośnik pamięci zawierający skany dłoni ponad tysiąca mieszkańców Katowic i regionu, które zebrano podczas akcji Przyłóż rękę do budowy nowego centrum Katowic. Jednym z głównych elementów dekoracji podczas uroczystości były słoneczniki, które są symbolem Katowic w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Powierzchnia użytkowa kompleksu porównywalna będzie z terenem 27 boisk Stadionu Śląskiego w Chorzowie, a do budowy całego kompleksu zużyte zostanie ponad 115 000 metrów sześciennych betonu.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra