UNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKontor logoNowy Styl Group logoVantage Development S.A. logoGTV Lighting logoBusiness House logoForbo Flooring Systems Polska logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEcho Investment logoCity Space logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoLC Corp S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoSpectra Development logoINTER-BUD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoOlivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTétris Poland logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGhelamco Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPodium Investment logoArchicom logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

INNOPOLIS wzbogaci się o kolejny obiekt biurowo-laboratoryjny

Budynek SIGMA powstaje w kompleksie INNOPOLIS Wrocław
Wykonawcą inwestycji jest firma SKANSKA SA
We Wrocławiu trwają prace przy budowie kolejnego budynku należącego do Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Na koniec br. planowane jest zakończenie budowy kompleksu biurowo-laboratoryjnego SIGMA, powstającego w ramach projektu „Od Wrocławskiego Parku Technologicznego do INNOPOLIS Wrocław”. Ukończono już roboty żelbetowe, murarskie i konstrukcje stalowe, wykonano część instalacji wewnątrz budynku oraz przyłączy umożliwiających podpięcie do sieci miejskiej, na bieżąco nakładane są tynki wewnętrzne i zewnętrzne. Do budynku będzie prowadziło wejście z głównego ciągu pieszego łączącego go z obiektem DELTA.

 

SIGMA ma 25 m wysokości przy 6 kondygnacjach nadziemnych. W obiekcie znajduje się również magazynowa część podziemna. Na ponad 5000 mkw. powierzchni użytkowej zlokalizowane będą dwa laboratoria, zajmujące 1 tys. mkw., natomiast na część biurową przeznaczono 2500 mkw. W budynku zaplanowano miejsca pracy dla 400 osób. Przeprowadzkę do SIGMY zapowiedziały już m.in. firmy Newind i Pure Biologics.

 

Wykończenie i wyposażenie biur dopasowujemy w pełni do indywidualnych potrzeb najemców. Wspólne pomieszczenia socjalne znajdują się w centralnej części budynku, ale charakterystyka obiektu pozwala na wykonanie dodatkowych lokali tego rodzaju, które będą przeznaczone do wyłącznego użytku poszczególnych firm. Z doświadczenia wiemy jednak, że najistotniejsze jest zagwarantowanie prawidłowo ulokowanej instalacji elektrycznej oraz internetowej. Firmy, które zdecydują się na zajęcie powierzchni w budynku SIGMA, będą mogły współuczestniczyć w aranżowaniu układu pomieszczeń – mówi Jacek Głowinkowski, Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji we Wrocławskim Parku Technologicznym.

 

Dzięki zaprojektowaniu pionów w dwóch szachtach instalacyjnych, w kompleksie istnieje możliwość doprowadzenia wody i instalacji kanalizacyjnej, a podłogi podniesione od pierwszego do trzeciego piętra dają możliwość rozmieszczenia także instalacji elektrycznej i teletechnicznej, z kolei szkieletowa instalacja wentylacyjna przygotowana jest pod rozprowadzanie powietrza zgodnie z podziałami okien. Do konkretnego rozwiązania funkcjonalnego wymaganego przez najemców dostosować będzie można także lokalizację nawiewów i wywiewów.

 

Wrocławski Park Technologiczny SA od 2007 r. realizuje projekt o nazwie „Od Wrocławskiego Parku Technologicznego do INNOPOLIS Wrocław”. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 182,73 mln zł. Sumaryczna powierzchnia kompleksu to 34 000 mkw. SIGMA jest piątym budynkiem – obok gotowych już ALFY, DELTY, OMEGI i LAMBDY - wchodzącym w skład kompleksu INNOPOLIS Wrocław. We wszystkich obiektach, przedsiębiorcy-rezydenci będą mogli docelowo ulokować ok. 1750 swoich pracowników.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra