CHB14 logoDorbud S.A. logoSawig Invest Group logoTorus logoArchicom logoEcho Investment logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoAluprof S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOlivia Business Centre logoHexagon logoNowy Styl Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoEcophon Saint-Gobain logoPartner Capital Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoINTERBIURO logoSchüco International Polska logoFYI Commercial Consulting logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoLobos Nieruchomości logoKwiaty dla biura logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBusiness House logoWOMAK HOLDING logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoCity Space logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoHAVRE Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

INNOPOLIS wzbogaci się o kolejny obiekt biurowo-laboratoryjny

Budynek SIGMA powstaje w kompleksie INNOPOLIS Wrocław
Wykonawcą inwestycji jest firma SKANSKA SA
We Wrocławiu trwają prace przy budowie kolejnego budynku należącego do Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Na koniec br. planowane jest zakończenie budowy kompleksu biurowo-laboratoryjnego SIGMA, powstającego w ramach projektu „Od Wrocławskiego Parku Technologicznego do INNOPOLIS Wrocław”. Ukończono już roboty żelbetowe, murarskie i konstrukcje stalowe, wykonano część instalacji wewnątrz budynku oraz przyłączy umożliwiających podpięcie do sieci miejskiej, na bieżąco nakładane są tynki wewnętrzne i zewnętrzne. Do budynku będzie prowadziło wejście z głównego ciągu pieszego łączącego go z obiektem DELTA.

 

SIGMA ma 25 m wysokości przy 6 kondygnacjach nadziemnych. W obiekcie znajduje się również magazynowa część podziemna. Na ponad 5000 mkw. powierzchni użytkowej zlokalizowane będą dwa laboratoria, zajmujące 1 tys. mkw., natomiast na część biurową przeznaczono 2500 mkw. W budynku zaplanowano miejsca pracy dla 400 osób. Przeprowadzkę do SIGMY zapowiedziały już m.in. firmy Newind i Pure Biologics.

 

Wykończenie i wyposażenie biur dopasowujemy w pełni do indywidualnych potrzeb najemców. Wspólne pomieszczenia socjalne znajdują się w centralnej części budynku, ale charakterystyka obiektu pozwala na wykonanie dodatkowych lokali tego rodzaju, które będą przeznaczone do wyłącznego użytku poszczególnych firm. Z doświadczenia wiemy jednak, że najistotniejsze jest zagwarantowanie prawidłowo ulokowanej instalacji elektrycznej oraz internetowej. Firmy, które zdecydują się na zajęcie powierzchni w budynku SIGMA, będą mogły współuczestniczyć w aranżowaniu układu pomieszczeń – mówi Jacek Głowinkowski, Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji we Wrocławskim Parku Technologicznym.

 

Dzięki zaprojektowaniu pionów w dwóch szachtach instalacyjnych, w kompleksie istnieje możliwość doprowadzenia wody i instalacji kanalizacyjnej, a podłogi podniesione od pierwszego do trzeciego piętra dają możliwość rozmieszczenia także instalacji elektrycznej i teletechnicznej, z kolei szkieletowa instalacja wentylacyjna przygotowana jest pod rozprowadzanie powietrza zgodnie z podziałami okien. Do konkretnego rozwiązania funkcjonalnego wymaganego przez najemców dostosować będzie można także lokalizację nawiewów i wywiewów.

 

Wrocławski Park Technologiczny SA od 2007 r. realizuje projekt o nazwie „Od Wrocławskiego Parku Technologicznego do INNOPOLIS Wrocław”. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 182,73 mln zł. Sumaryczna powierzchnia kompleksu to 34 000 mkw. SIGMA jest piątym budynkiem – obok gotowych już ALFY, DELTY, OMEGI i LAMBDY - wchodzącym w skład kompleksu INNOPOLIS Wrocław. We wszystkich obiektach, przedsiębiorcy-rezydenci będą mogli docelowo ulokować ok. 1750 swoich pracowników.

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra