Giant

Nowy inwestor w WPT

Stara kotłownia na terenie Maszynowni Biznesu WPT
Zakupiona przez tobi’s events wieża ciśnień
Wrocławski Park Technologiczny pozyskał kolejnego inwestora, który na terenie Maszynowni Biznesu odrestauruje dwa zabytkowe budynki.

Nabywcą nieruchomości jest firma tobi’s events, należąca do Marii i Tobiasa Kruszewskich. Ich spółka obsługuje punkty serwisowo-magazynowe, oferuje wynajem scen i podestów, a także kompleksowe usługi w zakresie planowania wystaw. Wrocław ma być centralnym punktem obsługi polskich klientów i klientów z całej Europy Wschodniej – komentuje Maria Kruszewska.

 

Na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego znajdują się dwa zabytki wymagające kompleksowej renowacji. Zachwycająca architektów, choć zaniedbana stara kotłownia z 1910 roku (jeden z najstarszych budynków na tym terenie) oraz mała wieża ciśnień. W budynku starej kotłowni inwestor planuje zorganizować część wystawienniczą i eventową firmy, zaś w wieży ciśnień najprawdopodobniej będą biura z kawiarnią. 

 

To wymarzona przestrzeń dla naszej firmy. Wrocław, centrum miasta, świetne otoczenie firm. Mamy świadomość, że będzie to ogromna inwestycja. Ten projekt uratowania dwóch wrocławskich zabytków i przywrócenia im piękna minionych lat jest dla nas wyrazem emocjonalnego związania dwóch pokoleń ze sobą i z historią Wrocławia – oceniają Maria i Tobias Kruszewscy.

 

Teren Maszynowni Biznesu przy ul. Fabrycznej we Wrocławiu od dwóch lat zmienia się w atrakcyjne miejsce do prowadzenia biznesu. 13,5 ha wcześniej niszczejącego obszaru poprzemysłowego w centrum Wrocławia (teren po fabryce wagonów PaFaWag), zdewastowanego i zaniedbanego dziś funkcjonuje pod nazwą Wrocławski Park Technologiczny. W ostatnim czasie, dzięki wsparciu ze środków UE zakończyła się jedna z inwestycji – remont starego budynku biurowego, w którym teraz mieści się jeden z największych w Polsce inkubatorów przedsiębiorczości. Pierwsze firmy rozpoczęły w nim już swoją działalności i trwa kolejny nabór chętnych.

 

Z końcem marca na terenie Maszynowni Biznesu do użytku oddana zostanie hala produkcyjno-magazynowa Nowa Siódemka o powierzchni przeszło 23 000 mkw. powierzchni.

 

Do sprzedaży na terenie Maszynowni Biznesu pozostało jeszcze kilka działek. Część z nich jest zabudowana budynkami wymagającymi remontu lub rozbiórki, część niezabudowana. W odpowiedzi na potrzeby i zainteresowanie inwestorów mniejszymi działkami, niebawem w ofercie sprzedaży znajdą się działki o powierzchni od 1000 mkw.


0.0
Napisz pierwszy komentarz