Park Project II

Gigantyczna fuzja w nieruchomościach

Wielkimi krokami nadchodzi fuzja dwóch największych firm doradczych działających na rynku nieruchomości w Europie.

Wielkimi krokami nadchodzi fuzja dwóch największych firm doradczych działających na rynku nieruchomości w Europie. Firma Jones Lang LaSalle ogłosiła fuzję z King Sturge, międzynarodową firmą doradczą rynku nieruchomości. Połączenie zapewni im pozycję lidera w Europie, a zwłaszcza w Wielkiej Brytanii. Finalizacja transakcji nastąpi 31 maja 2011 r. W ramach połączenia Jones Lang LaSalle zapłaci 98 mln funtów w gotówce wspólnikom firmy King Sturge.

43 biura w Europie należące do King Sturge wejdą w skład firmy Jones Lang LaSalle i będą działały pod tą marką. Dopasowanie strategiczne i kulturowe Jones Lang LaSalle oraz King Sturge powoduje, że fuzja stanowi logiczną i bardzo atrakcyjną propozycję dla obu firm – zapowiedział Christian Ulbrich, dyrektor naczelny Jones Lang LaSalle w regionie Europy i Azji Mniejszej.
 
Efekt końcowy fuzji sprawi, że powstałe przedsiębiorstwo będzie działało na 70 rynkach regionu Europy i Azji Mniejszej w 30 krajach zatrudniając 5300 osób, świadcząc gruntowne usługi na światowym rynku nieruchomości, z których korzystają inwestorzy, właściciele oraz najemcy. W Wielkiej Brytanii zatrudnionych będzie 2700 pracowników w 34 biurach.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra