Kontor logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoPodium Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-BUD logoTétris Poland logoOlivia Business Centre logoTorus logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoUNIMOR Development S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFYI Commercial Consulting logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoBusiness House logoVantage Development S.A. logoSpectra Development logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

150 nowych miejsc pracy dla kieleckich programistów

2 września br. firma Transition Technologies S.A. otworzyła centrum innowacyjnych rozwiązań informatycznych w Kielcach. Zatrudnienie znajdzie w nim 150 programistów.

W świętokrzyskim biurze spółka zamierza realizować nowe projekty dla klientów z branży motoryzacyjnej. Na decyzję o lokalizacji wpłynęło kilka aspektów, m.in. przyjazna infrastruktura i strategia miasta, zakładająca wspieranie rozwoju i inwestycji firm z sektora IT i nowoczesnych usług dla biznesu. Nie bez znaczenia było także dobre zaplecze uczelniane Kielc – Politechnika Świętokrzyska, Uniwersytet Jana Kochanowskiego, a także prywatne uczelnie wyższe umożliwiają dostęp do zasobów kadrowych o wysokim poziomie wiedzy z zakresu informatyki.

 

W chwili obecnej Transition Technologies zatrudniła już 10 programistów. Do końca roku ich liczba wzrośnie do 30, a wciągu dwóch lat pracę w kieleckim centrum innowacyjnych rozwiązań informatycznych znajdzie 150 specjalistów – programistów Java, JavaScript, Sharepoint i innych nowoczesnych technologii IT. Z usług Transition Technologies korzystać będą międzynarodowe firmy motoryzacyjne działające na terenie Europy - Ferrari, Honda, Continental czy Renault.

 

Transition Technologies jest już kolejną firmą z sektora nowoczesnych technologii, lokującą się w Kielcach, gdzie na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego powstaje m.in. zespół inkubatorów dla firm z branży technologii informatycznych. W chwili obecnej spółka posiada siedem oddziałów w Polsce, w których tworzy rozwiązania informatyczne, koncentrując się przede wszystkim na dużym przemyśle.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra