Interbiuro - duży

Erbud wybuduje dla Capital Park

Eurocentrum Office Complex
Eurocentrum Office Complex
4 września br. spółka Dakota Investments zależna od Capital Park zawarła umowę o generalne wykonawstwo budynku biurowego Delta z firmą Erbud SA.

Przedmiotem umowy jest kompleksowa realizacja inwestycji budowlanej w kompleksie Eurocentrum w Warszawie. Umowa przewiduje, że inwestycja zostanie wykonana za kwotę ryczałtową w wysokości równowartości w złotych kwoty 22 417 308 euro netto oraz kwotę tymczasową, której wykorzystanie zależeć będzie od złożenia poleceń inwestora do wysokości 7 150 000 euro netto po przeliczeniu na złote polskie, których kurs ustalono na 4,16 zł.

 

Wciągu ostatniego roku Capital Park zawarł ze spółką Erbud umowy na prace budowlane i wykończeniowe o łącznej wartości 2 170 851, 44 euro netto, przy kursie przeliczenia na złotówki w wysokości 4,16 zł.

 

Eurocentrum Office Complex będzie oferował łącznie 69 578 mkw. powierzchni najmu, z czego 67 005 mkw. zostanie przeznaczone na funkcję biurową. W budynku znajdzie się także szeroka oferta usługowo-restauracyjna, a także 612 miejsc postojowych w garażu podziemnym i 158 miejsc na parkingu naziemnym.

 

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem, specjalizującym się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych. Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku Grupa przeprowadziła ok. 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. mkw.

 

Erbud S.A. świadczy usługi budowlane w segmencie kubaturowym, użyteczności publicznej, inżynieryjno-drogowym i energetycznym. Firma obecna jest zarówno na rynku polskim, jak i w innych krajach europejskich. Grupa osiąga roczne obroty o wysokości 1,5 mld zł i jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, zaangażowana jest m.in. w budowę Siedziby Urzędu Marszałkowskiego i Sejmiku Wielkopolskiego w Poznaniu.


0.0
Napisz pierwszy komentarz