ARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-BUD logoTorus logoRIS Kotes logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoVantage Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoGTV Lighting logoHAVRE Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoCOTEX Office Centre logoPodium Investment logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSpectra Development logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoCity Space logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoTétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKart Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Coraz mniej bezrobotnych

Z danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w sierpniu br. bezrobocie w porównaniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyło się o 0,2 pkt. proc. Stopniowo, choć systematycznie bezrobocie spada w Polsce już od siedmiu miesięcy.

Sierpień nie jest naturalnym miesiącem spadku bezrobocia. Zdarzały się lata, tak było w 2009 i 2012 roku, kiedy bezrobocie w końcówce wakacji rosło. To pokazuje, że tegoroczny spadek nie jest wyłącznie sezonowy. Ożywienie na rynku pracy jest faktem – komentuje Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Szacunki Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pokazują, że na koniec sierpnia stopa bezrobocia rejestrowanego wynosiła 11, 7 proc. i zmniejszyła się o 24 tys. W urzędach pracy zarejestrowanych jest o 405 tys. osób mniej – ich liczba na koniec sierpnia wynosiła 1 855 tys. osób. Tak duży spadek bezrobocia w sierpniu po raz ostatni miał miejsce 7 lat temu, w 2007 roku, jeszcze przed wybuchem kryzysu – uważa Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Poprawa na rynku pracy nastąpiła we wszystkich województwach, choć największy spadek liczby osób bezrobotnych odnotowano na Śląsku (o 3,1 tys.), w województwie łódzkim (o 2,6 tys.) oraz w Małopolsce (o 2,4 tys.).

 

W sierpniu pracodawcy zgłosili do urzędów 93 tys. miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. To o blisko 20 proc. więcej ofert niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. To najlepszy sierpniowy wynik od 6 lat. Po raz ostatni więcej wolnych miejsc pracy pracodawcy zgłosili w 2008 roku - mówi Minister Pracy i Polityki Społecznej. Miejmy nadzieję, że sytuacja na rynku pracy w przyszłym miesiącu będzie jeszcze lepsza!


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra