Hexagon logoHAVRE Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoFYI Commercial Consulting logoOmnitech Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoTriGranit Corporation logoPRO-INVEST S.A. logoSawig Invest Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGhelamco Poland logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoKart Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoPartner Capital Group logoEcophon Saint-Gobain logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEcho Investment logoAluprof S.A. logoCHB14 logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoALLCON INVESTMENT logoUNIMOR Development S.A. logoLobos Nieruchomości logoArchicom logoCOTEX Office Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCity Space logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoKwiaty dla biura logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Coraz mniej bezrobotnych

Z danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w sierpniu br. bezrobocie w porównaniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyło się o 0,2 pkt. proc. Stopniowo, choć systematycznie bezrobocie spada w Polsce już od siedmiu miesięcy.

Sierpień nie jest naturalnym miesiącem spadku bezrobocia. Zdarzały się lata, tak było w 2009 i 2012 roku, kiedy bezrobocie w końcówce wakacji rosło. To pokazuje, że tegoroczny spadek nie jest wyłącznie sezonowy. Ożywienie na rynku pracy jest faktem – komentuje Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Szacunki Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pokazują, że na koniec sierpnia stopa bezrobocia rejestrowanego wynosiła 11, 7 proc. i zmniejszyła się o 24 tys. W urzędach pracy zarejestrowanych jest o 405 tys. osób mniej – ich liczba na koniec sierpnia wynosiła 1 855 tys. osób. Tak duży spadek bezrobocia w sierpniu po raz ostatni miał miejsce 7 lat temu, w 2007 roku, jeszcze przed wybuchem kryzysu – uważa Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Poprawa na rynku pracy nastąpiła we wszystkich województwach, choć największy spadek liczby osób bezrobotnych odnotowano na Śląsku (o 3,1 tys.), w województwie łódzkim (o 2,6 tys.) oraz w Małopolsce (o 2,4 tys.).

 

W sierpniu pracodawcy zgłosili do urzędów 93 tys. miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. To o blisko 20 proc. więcej ofert niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. To najlepszy sierpniowy wynik od 6 lat. Po raz ostatni więcej wolnych miejsc pracy pracodawcy zgłosili w 2008 roku - mówi Minister Pracy i Polityki Społecznej. Miejmy nadzieję, że sytuacja na rynku pracy w przyszłym miesiącu będzie jeszcze lepsza!

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra