W sercu Alei Jana Christiana Szucha powstanie eteryczny biurowiec z dużym ogrodem

SZUCHA Premium Offices
Budynek został zaprojektowany przez Bolesława Stelmacha
Na przełomie października i listopada ruszą prace budowlane przy Alei Jana Christiana Szucha. Green Property Group wybuduje biurowiec.

Budynek SZUCHA Premium Offices zaoferuje najemcom 8000 mkw. powierzchni biurowej, 3-poziomowy parking podziemny, 3 kaskadowe tarasy o łącznej powierzchni 1200 mkw., a także przestrzeń przeznaczoną na funkcje usługowe, konferencyjne i restauracyjne. Część inwestycji będzie stanowił także odrestaurowany XIX-wieczny Pałacyk Generałowej Marii Agapijew, w którym powstanie 1000 mkw. powierzchni restauracyjno-klubowej. Otoczy go kilkusetmetrowy, ogólnodostępny ogród.

 

Nie jest jeszcze znany generalny wykonawca inwestycji, jednak jak poinformował w rozmowie z portalem e-biurowce.pl Artur Nowakowski, Prezes Zarządu Green Property Group – dobiegają końca rozmowy prowadzone z trzema firmami, zainteresowanymi realizacją obiektu, zaprojektowanego przez Bolesława Stelmacha, autora koncepcji architektonicznej Centrum Chopinowskiego w Warszawie, rozbudowy Sejmu RP czy rozbudowy Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

 

Architektura to sztuka przekształcania przestrzeni dla życia, powinna być syntezą Natury i Kultury. Nowy budynek przy Al. Szucha jest próbą wsłuchania się w te dwa rodzaje uwarunkowań kształtujących rzecz architektoniczną” - stwierdza cytując M. Budzyńskiego architekt Bolesław Stelmach. Od strony ogrodu otaczającego dawną willę generałowej Agapijew, dominuje piękno wielkich starych drzew - wspaniałych modrzewi, lip i dębów. Natomiast od strony Al. Szucha i ul. Litewskiej  warunki tworzą  XIX wieczne kamienice i monumentalna architektura okresu międzywojennego. Te  konteksty ukształtowały dom jako jedność dwóch światów. Od zachodu "zielona" drewniano-szklana struktura jest porośnięta roślinnością i pnączami. Na niższej części budynku od tej strony i na dachu urządza się wiszące ogrody. Zieleń wchodzi do wnętrza domu doświetlonym od góry wielokondygnacyjnym patio z pnączami i "zielonymi ścianami". Od wschodu strukturę domu kształtują pionowe rytmy białych betonowych prefabrykatów. Ich zdyscyplinowana rytmika i elegancki minimalizm podziałów są w dialogu z typologiami elewacji sąsiednich domów – wyjaśnia Bolesław Stelmach.

 

Aleja Jana Christiana Szucha łączy Plac Unii Lubelskiej z Placem na Rozdrożu i należy do założenia urbanistycznego tzw. Osi Stanisławowskiej, której inicjatorem był Stanisław August Poniatowskich. Wzdłuż niej mieszczą się m.in. Trybunał Konstytucyjny i Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Aleja bezpośrednio łączy się z Alejami Ujazdowskimi, stanowiąc część Traktu Królewskiego, który biegnie przez Plac Trzech Krzyży i Nowy Świat, do placu Zamkowego. SZUCHA jest propozycją dla wymagających najemców, którzy cenią nobliwą lokalizację i doskonałą architekturę – mówi Artur Nowakowski, Prezes Zarządu Green Property Group. – Zaledwie 650-metrowej długości Aleja Szucha jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych miejsc w Warszawie. Po wojnie zachowała niemal kompletną zabudowę i mieści dziś siedziby kluczowych placówek państwowych i dyplomatycznych.

 

Green Property Group jest polska grupą inwestycyjną, działającą na rynku nieruchomości komercyjnych, która zrealizowano ponad 200 000 mkw. powierzchni magazynowych, produkcyjnych, biurowych i mieszkaniowych. Oprócz obiektu SZUCHA Premium Offices, spółka planuje także budowę 32-piętrowego biurowca, zlokalizowanego naprzeciwko Centrum Handlowego Arkadia.


0.0
Napisz pierwszy komentarz