Inter-bud Fabryczna - duży

Zagraniczni inwestorzy lubią polski rynek

Polskie biurowce najatrakcyjniejsze.

Zainteresowanie zagranicznych inwestorów wynika z faktu, że polski rynek nieruchomości komercyjnych jako jeden z niewielu rynków środkowo i wschodnioeuropejskich poradził sobie z kryzysem. Cushman & Wakefield w rozmowie z „Rzeczpospolitą” wskazuje, że wzrosła także ogólna aktywność funduszy inwestycyjnych na terenie Europy.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, wartość transakcji inwestorów zagranicznych na rynku nieruchomości komercyjnych zamknęła się w kwocie 618 mln euro (I kwartał 2011). Inwestycje w powierzchnie biurowe stanowiły prawie 80 proc. tej wartości. Dodatkowo, w najbliższym czasie planowane są transakcje sprzedaży biurowców, których łączna wartość przekroczy 100 mln euro.

Najatrakcyjniejszą lokalizacją w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej okazała się Warszawa. Czynnikiem determinującym popularność stolicy jest mniejsze niż w pozostałych stolicach ryzyko inwestycyjne, poprawiająca się sytuacja gospodarcza kraju, płynność rynku nieruchomości komercyjnych i prognozowany wzrost czynszów w biurowcach.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra