Partner Capital Group logoINTERBIURO logoLC Corp S.A. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoAluprof S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKart Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoSpectra Development logoGhelamco Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoCHB14 logoOlivia Business Centre logoOmnitech Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoEcho Investment logoSchüco International Polska logoAgrobex Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGTV Lighting logoFYI Commercial Consulting logoCOTEX Office Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCity Space logoKwiaty dla biura logoArchicom logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBusiness House logoNowy Styl Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOnyx Business Point logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

500 mln od Ministerstwa

Od 17 listopada br. studenci, absolwenci i bezrobotni w całej Polsce będą mogli skorzystać z programu „Wsparcie w stracie”. Ministerstwo do 2021 r. przeznaczy na ten cel 500 mln zł.

Osoby bezrobotne bez względu na wiek, zarejestrowane w urzędzie pracy; absolwenci wyższych uczelni prywatnych lub państwowych w okresie 4 lat od dnia otrzymania dyplomu; absolwenci szkół średnich w okresie 4 lat od dnia otrzymania dyplomu oraz studenci ostatniego roku studiów mogą starać się o otrzymanie niskooprocentowanej pożyczki na założenie własnego biznesu. Program został przygotowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, który podpisał już umowy z instytucjami pożyczkowymi, zajmującymi się obsługą wniosków i doradztwem.

 

„Wsparcie w starcie” to konkretna pomoc dla młodych planujących wejście na rynek pracy. Wśród absolwentów i studentów nie brakuje osób przedsiębiorczych, które mają pomysły na biznes. Cieszę się, że pomagamy im realizować te plany – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

 

Każda osoba starająca się o pożyczkę może liczyć na 20-krotność przeciętnego wynagrodzenia na start biznesu (obecnie 74 800 zł) oraz dodatkowo do 22 tys. zł na utworzenie miejsca pracy. Okres spłaty będzie wynosił do 7 lat, z możliwością karencji w spłacie do roku. Pożyczki są oprocentowane na poziomie ¼ stopy redyskonta weksli.

 

Warunkiem otrzymania kredytu jest m.in. złożenie wniosku w odpowiedniej dla każdego województwa instytucji finansowej wraz z uproszczonym biznesplanem przedsięwzięcia.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra