Business House logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKontor logoCity Space logoTétris Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoFYI Commercial Consulting logoTorus logoArchicom logoHAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoGhelamco Poland logoLC Corp S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-BUD logoEcho Investment logoForbo Flooring Systems Polska logoSpectra Development logoPodium Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoINTERBIURO logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

500 mln od Ministerstwa

Od 17 listopada br. studenci, absolwenci i bezrobotni w całej Polsce będą mogli skorzystać z programu „Wsparcie w stracie”. Ministerstwo do 2021 r. przeznaczy na ten cel 500 mln zł.

Osoby bezrobotne bez względu na wiek, zarejestrowane w urzędzie pracy; absolwenci wyższych uczelni prywatnych lub państwowych w okresie 4 lat od dnia otrzymania dyplomu; absolwenci szkół średnich w okresie 4 lat od dnia otrzymania dyplomu oraz studenci ostatniego roku studiów mogą starać się o otrzymanie niskooprocentowanej pożyczki na założenie własnego biznesu. Program został przygotowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, który podpisał już umowy z instytucjami pożyczkowymi, zajmującymi się obsługą wniosków i doradztwem.

 

„Wsparcie w starcie” to konkretna pomoc dla młodych planujących wejście na rynek pracy. Wśród absolwentów i studentów nie brakuje osób przedsiębiorczych, które mają pomysły na biznes. Cieszę się, że pomagamy im realizować te plany – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

 

Każda osoba starająca się o pożyczkę może liczyć na 20-krotność przeciętnego wynagrodzenia na start biznesu (obecnie 74 800 zł) oraz dodatkowo do 22 tys. zł na utworzenie miejsca pracy. Okres spłaty będzie wynosił do 7 lat, z możliwością karencji w spłacie do roku. Pożyczki są oprocentowane na poziomie ¼ stopy redyskonta weksli.

 

Warunkiem otrzymania kredytu jest m.in. złożenie wniosku w odpowiedniej dla każdego województwa instytucji finansowej wraz z uproszczonym biznesplanem przedsięwzięcia.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra