HAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoALLCON INVESTMENT logoHexagon logoKwiaty dla biura logoUNIMOR Development S.A. logoBusiness House logoBREMA Sp. z.o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoArchicom logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGhelamco Poland logoPRO-INVEST S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoINTERBIURO logoOmnitech Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoAluprof S.A. logoDorbud S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoFYI Commercial Consulting logoCHB14 logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoEcho Investment logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTriGranit Corporation logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoLobos Nieruchomości logoTorus logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoCity Space logoOlivia Business Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoWOMAK HOLDING logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

500 mln od Ministerstwa

Od 17 listopada br. studenci, absolwenci i bezrobotni w całej Polsce będą mogli skorzystać z programu „Wsparcie w stracie”. Ministerstwo do 2021 r. przeznaczy na ten cel 500 mln zł.

Osoby bezrobotne bez względu na wiek, zarejestrowane w urzędzie pracy; absolwenci wyższych uczelni prywatnych lub państwowych w okresie 4 lat od dnia otrzymania dyplomu; absolwenci szkół średnich w okresie 4 lat od dnia otrzymania dyplomu oraz studenci ostatniego roku studiów mogą starać się o otrzymanie niskooprocentowanej pożyczki na założenie własnego biznesu. Program został przygotowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, który podpisał już umowy z instytucjami pożyczkowymi, zajmującymi się obsługą wniosków i doradztwem.

 

„Wsparcie w starcie” to konkretna pomoc dla młodych planujących wejście na rynek pracy. Wśród absolwentów i studentów nie brakuje osób przedsiębiorczych, które mają pomysły na biznes. Cieszę się, że pomagamy im realizować te plany – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

 

Każda osoba starająca się o pożyczkę może liczyć na 20-krotność przeciętnego wynagrodzenia na start biznesu (obecnie 74 800 zł) oraz dodatkowo do 22 tys. zł na utworzenie miejsca pracy. Okres spłaty będzie wynosił do 7 lat, z możliwością karencji w spłacie do roku. Pożyczki są oprocentowane na poziomie ¼ stopy redyskonta weksli.

 

Warunkiem otrzymania kredytu jest m.in. złożenie wniosku w odpowiedniej dla każdego województwa instytucji finansowej wraz z uproszczonym biznesplanem przedsięwzięcia.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra