Kinnarps Polska Sp. z o.o.

DTZ sprzedane

Zakończyła się transakcja nabycia przez prywatne konsorcjum składające się z TPG Capital, PAG Asia Capital oraz Ontario Teachers’ Pension Plan firmy DTZ, świadczącej usługi na rynku nieruchomości komercyjnych.

W wyniku zawartej transakcji DTZ będzie kontynuowała działalność jako niezależna i prywatna spółka funkcjonująca na globalnym rynku usług dla sektora nieruchomości. Firma nadal będzie funkcjonowała pod nazwą DTZ, a na jej czele pozostanie dotychczasowy zespół zarządzający. Brett White, były Dyrektor Generalny CBRE obejmie stanowisko Dyrektora Naczelnego w marcu 2015 r., a Tod Lickerman będzie pełnił rolę Globalnego Dyrektora Zarządzającego, bezpośrednio podlegając Brett’owi White’owi.

 

DTZ dysponuje teraz niezależnym zarządem, silną bazą kapitałową oraz dynamiką prywatnej firmy, co wzmacnia nasz potencjał wzrostu i pozwoli wychodzić naprzeciw zmieniającym się potrzebom naszych klientów - komentuje Tod Lickerman i dodaje: - Obecne, dynamiczne środowisko biznesowe przynosi naszym klientom zarówno szanse, jak i wyzwania. DTZ jest innowacyjnym partnerem, rozumiejącym ich potrzeby, mogącym dostarczyć skrojone na miarę rozwiązania bez względu na kraj działalności. Nowa struktura kapitałowa DTZ oraz silny finansowo właściciel umożliwią dalsze inwestycje poszerzające wachlarz naszych możliwości. Dzięki nim będziemy mogli proponować klientom pełny zakres usług na kluczowych rynkach na całym świecie - dodaje Tod Lickerman.

 

We wrześniu br., spółka afiliowana DTZ Investment Holdings (wraz z konsorcjum TPG &PAG) ogłosiła umowę przejęcia Cassidy Turley, wraz z planem jej połączenia z firmą DTZ w 2015 r. Zakup Cassidy Turley zgodnie z harmonogramem powinien zakończyć się do 31 grudnia 2014 r.

 

Przejęcie Cassidy Turley jest pierwszą znaczącą inwestycją w ramach strategii rozwoju DTZ, która zakłada poszerzenie znajomości marki DTZ i obecności na rynku nieruchomości komercyjnych w USA. Nowa spółka przyniesie roczny przychód na poziomie 2,9 miliarda USD i będzie zatrudniała ponad 28,2 tys. pracowników. Joseph Stettinius Jr., obecnie Dyrektor Zarządzający Cassidy Turley, obejmie stanowisko Dyrektora Naczelnego na rynek amerykański, który będzie raportował do Tod'a Lickerman’a. Spółka po połączeniu będzie funkcjonowała pod nazwę DTZ wraz z nowym wizerunkiem marki w 2015 r.

 

Zakończenie transakcji przejęcia DTZ jest dla nas bardzo dobrą informacją z biznesowego punktu widzenia. Połączenie silnej pozycji DTZ w Azji i Europie, jej obecnej działalności w Stanach Zjednoczonych z wiodącą na tym rynku rolą Cassidy Turley’s, zbuduje jedną z trzech największych firm na świecie, która zaoferuje pełny wachlarz usług dla sektora nieruchomości. Co więcej, zarządzać nim będzie najlepszy na rynku zespół menedżerów - mówi Ben Gray, Partner Zarządzający TPG powiedział,

 

Naszą strategią jest nie tylko większy rozwój, ale przede wszystkim lepszy. Osiągniemy ten cel poprzez rozwój unikalnej i pełnej inwencji kultury korporacyjnej oraz dzięki przekształceniu nowych możliwości w strategiczne przewagi dla naszych klientów, a także ciekawe możliwości zawodowe dla naszych pracowników - dodaje Tod Lickerman.

 

DTZ świadczy usługi na rynku nieruchomości, dostarczając klientom biznesowym, najemcom powierzchni komercyjnych oraz inwestorom kompleksowych usług, w skład, których wchodzą: pośrednictwo w wynajmie powierzchni handlowych, biurowych i magazynowych, zintegrowane usługi z zakresu property i facility management, doradztwo w zakresie rynków kapitałowych, zarządzanie portfelami klientów korporacyjnych, doradztwo inwestycyjne, wyceny, doradztwo inwestycyjno-budowlane. W 209 oddziałach zlokalizowanych w 52 krajach DTZ zatrudnia 24,200 osób.

 

TPG to prywatna firma inwestycyjna założona w 1992 r., zarządzająca aktywami o wartości 66 mln USD, posiadająca biura w San Francisco, Fort Worth, Austin, Dallas, Houston, Nowym Jorku, Pekinie, Hongkongu, Londynie, Luksemburgu, Melbourne, Moskwie, Mumbaju, São Paulo, Szanghaju, Singapurze i Tokio. Spółka posiada doświadczenie w globalnych, publicznych i prywatnych inwestycjach, dokonanych przez wykupy lewarowane, rekapitalizacje, spółki typu spin-out, inwestycje, joint ventures i restrukturyzacje. Od dwudziestu lat firma jest aktywna w Azji.

 

PAG jest funduszem inwestycyjnym w Azji, zarządzającym funduszami poprzez Private Equity, nieruchomości i strategie absolutnego zwrotu. Obecnie firma zarządza kapitałem o wartości 11 mld USD, zatrudnia ponad 300 pracowników w biurach zlokalizowanych w Hongkongu, Szanghaju, Tokio, Pekinie, Sidney, Singapurze, Seulu, Shenzhen i Delhi. PAG Asia Capital (“PAGAC”), fundusz private equity należący do PAG, obecnie inwestuje 2,5 mld USD, a jego portfolio obejmuje m.in. inwestycje strukturyzowane w sektorze usług finansowych, farmaceutycznych, usług samochodowych i konsumenckich.

 

Ontario Teachers' Pension Plan jest jednym z największych funduszy emerytalnych w Kanadzie, z aktywami netto o wartości 140,8 mld USD na dzień 31 grudnia 2013 r. Organizacja inwestuje aktywa funduszu emerytalnego i administruje emeryturami 307 tys. aktywnych i emerytowanych nauczycieli w Ontario.


0.0
Tagi: DTZ
Napisz pierwszy komentarz
mantra