HAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoTétris Poland logoSchüco International Polska logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTorus logoCity Space logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoBusiness House logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoKart Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoArchicom logoKwiaty dla biura logoGhelamco Poland logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoINTERBIURO logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoNowy Styl Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoLC Corp S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoCHB14 logoSpectra Development logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFYI Commercial Consulting logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoLobos Nieruchomości logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEcho Investment logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoCity Office logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

SSC i logistyka szukają pracowników

Centra usług wspólnych i logistyka to branże, które oferują najwięcej nowych miejsc pracy, a jesienią i zimą pracodawcy organizują więcej naborów na stanowiska kierownicze.

W Polsce masowo powstają shared service center, i to w różnych lokalizacjach, zarówno na Pomorzu, jak i w Wielkopolsce, Warszawie czy Krakowie, który jest miastem o największej liczbie tego rodzaju podmiotów – komentuje Paweł Posachowicz, konsultant Departamentu Rekrutacji Stałych w firmie Adecco Poland, pośredniczącej w zatrudnieniu. – Pracę najczęściej otrzymują ludzie młodzi, posługujący się językami obcymi i z doświadczeniem, w zależności od branży, w logistyce, finansach, sprzedaży czy obsłudze klienta.

 

Bezrobocie w Polsce jest coraz niższe - z ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego pod koniec września br. pracy nie miało 11,5 proc. osób czynnych zawodowo, czyli o 0,2 proc. mniej niż w sierpniu br. Pod koniec roku z powodów sezonowych zwykle wzrasta, ale resort pracy prognozuje, że nie będzie to znaczący wzrost. Na stanowiska wyższego i średniego szczebla jesienią i zima notujemy raczej tendencję wzrostową – wyjaśnia Paweł Posachowicz. – Latem jest natomiast większy popyt, co oczywiste, na pracowników sezonowych i magazynowych.

 

Pracodawcy poszukują przede wszystkim wykwalifikowanej i wyspecjalizowanej kadry. Duży popyt jest na ludzi z pokolenia 30-40 lat. To osoby, które kształciły się i zdobywały doświadczenie zawodowe już w nowoczesnej gospodarce – uważa Posachowicz. – Trudniej mają kandydaci, którzy nie wykazują inicjatywy w dostosowaniu się do rynku pracy, nie dążą do nauki języków obcych, pozyskiwania nowych kwalifikacji i kompetencji.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra