Art-Deweloper Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoDorbud S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoPRO-INVEST S.A. logoFYI Commercial Consulting logoPartner Capital Group logoCity Space logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoBusiness House logoGhelamco Poland logoArchicom logoSawig Invest Group logoSchüco International Polska logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoTriGranit Corporation logoUNIMOR Development S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoKart Sp. z o.o. logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEcho Investment logoCHB14 logoAluprof S.A. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoHexagon logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOlivia Business Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKwiaty dla biura logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

SSC i logistyka szukają pracowników

Centra usług wspólnych i logistyka to branże, które oferują najwięcej nowych miejsc pracy, a jesienią i zimą pracodawcy organizują więcej naborów na stanowiska kierownicze.

W Polsce masowo powstają shared service center, i to w różnych lokalizacjach, zarówno na Pomorzu, jak i w Wielkopolsce, Warszawie czy Krakowie, który jest miastem o największej liczbie tego rodzaju podmiotów – komentuje Paweł Posachowicz, konsultant Departamentu Rekrutacji Stałych w firmie Adecco Poland, pośredniczącej w zatrudnieniu. – Pracę najczęściej otrzymują ludzie młodzi, posługujący się językami obcymi i z doświadczeniem, w zależności od branży, w logistyce, finansach, sprzedaży czy obsłudze klienta.

 

Bezrobocie w Polsce jest coraz niższe - z ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego pod koniec września br. pracy nie miało 11,5 proc. osób czynnych zawodowo, czyli o 0,2 proc. mniej niż w sierpniu br. Pod koniec roku z powodów sezonowych zwykle wzrasta, ale resort pracy prognozuje, że nie będzie to znaczący wzrost. Na stanowiska wyższego i średniego szczebla jesienią i zima notujemy raczej tendencję wzrostową – wyjaśnia Paweł Posachowicz. – Latem jest natomiast większy popyt, co oczywiste, na pracowników sezonowych i magazynowych.

 

Pracodawcy poszukują przede wszystkim wykwalifikowanej i wyspecjalizowanej kadry. Duży popyt jest na ludzi z pokolenia 30-40 lat. To osoby, które kształciły się i zdobywały doświadczenie zawodowe już w nowoczesnej gospodarce – uważa Posachowicz. – Trudniej mają kandydaci, którzy nie wykazują inicjatywy w dostosowaniu się do rynku pracy, nie dążą do nauki języków obcych, pozyskiwania nowych kwalifikacji i kompetencji.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra