EURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoKart Sp. z o.o. logoTorus logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoALLCON INVESTMENT logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTERBIURO logoEcho Investment logoOmnitech Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoFYI Commercial Consulting logoEcophon Saint-Gobain logoLobos Nieruchomości logoHAVRE Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoSawig Invest Group logoArchicom logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTriGranit Corporation logoNowy Styl Group logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCity Space logoHexagon logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoAgrobex Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoOlivia Business Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCHB14 logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoBusiness House logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Złoto i platyna dla biurowców Skanska

Atrium 1 w Warszawie
Green Day we Wrocławiu
Warszawski budynek Atrium 1 i zlokalizowany we Wrocławiu biurowiec Green Day zdobyły certyfikaty LEED 2009.

Zrealizowany przez firmę Skanska Atrium 1 uzyskał największą liczbę punktów śród polskich biurowców certyfikowanych w LEED 2009 i tym samym może pochwalić się ekologicznym certyfikatem na poziomie Platinum. Obiekt został oddany do użytku w styczniu br., należąc już do nowego właściciela – niemieckiego funduszu Deka Immobilien.

 

W ostatnim czasie odznaczenie LEED Gold przyznano również wrocławskiemu budynkowi Green Day, niemal w całości wynajętemu i sprzedanemu Investec GLL Global Special Opportunities Real Estate Fund, zarządzanemu przez Investec Bank PLC and GLL Real Estate Partners GmbH.

 

Złoto i platyna dla zrealizowanych przez nas budynków to efekt konsekwentnej strategii zrównoważonego rozwoju Skanska. To jeden z fundamentów naszej globalnej filozofii, która ma na celu minimalizowanie wpływu projektów firmy na środowisko. Zaledwie 5-6 lat temu, kiedy wprowadzaliśmy standardy zrównoważonego budownictwa do Polski, niewiele było tu jeszcze wiadomo o certyfikacji. Dziś Polska jest jednym z liderów certyfikacji środowiskowej w Europie – i to cieszy – komentuje Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.

 

Zielone rozwiązania zastosowane w Atrium 1 przekładają się na zmniejszenie zużycia energii o 39,7 proc. oraz wody o 60 proc. w porównaniu do budynków referencyjnych. Ponadto projekt emituje 40 proc. mniej dwutlenku węgla, w 100 proc. zasilany jest energią pochodzącą z odnawialnych źródeł, a 95 proc. zużytych do budowy materiałów zostało poddane recyklingowi. Deweloper szacuje, że zielona inwestycja powinna zwrócić się w ciągu 6-7 lat.

 

Wyróżniony złotem Green Day również wyposażony jest w systemy redukujące zużycie energii oraz wody. W obu budynkach posiadają parkingi dla rowerów, szatnie z prysznicami dla rowerzystów oraz punkty do ładowania aut elektrycznych, a najemcom zapewniają dostęp świeżego powietrza i światła dziennego.

 

Skanska była pierwszą firmą w Polsce, która zdobyła dla swojego budynku – obiektu Green Towers we Wrocławiu - certyfikat LEED na poziomie Platinum. Dziś przedsiębiorstwo posiada ponad 130 000 mkw. certyfikowanej powierzchni biurowej - siedem certyfikatów LEED Core&Shell na dwóch najwyższych poziomach oraz sześć projektów precertyfikowanych w LEED Gold lub Platinum.

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra