Dom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoForbo Flooring Systems Polska logoARTSERVIS sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCity Space logoVantage Development S.A. logoSpectra Development logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoOlivia Business Centre logoRIS Kotes logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGTV Lighting logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTERBIURO logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoKwiaty dla biura logoPorto Office A Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-BUD logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPodium Investment logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTorus logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTétris Poland logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Złoto i platyna dla biurowców Skanska

Atrium 1 w Warszawie
Green Day we Wrocławiu
Warszawski budynek Atrium 1 i zlokalizowany we Wrocławiu biurowiec Green Day zdobyły certyfikaty LEED 2009.

Zrealizowany przez firmę Skanska Atrium 1 uzyskał największą liczbę punktów śród polskich biurowców certyfikowanych w LEED 2009 i tym samym może pochwalić się ekologicznym certyfikatem na poziomie Platinum. Obiekt został oddany do użytku w styczniu br., należąc już do nowego właściciela – niemieckiego funduszu Deka Immobilien.

 

W ostatnim czasie odznaczenie LEED Gold przyznano również wrocławskiemu budynkowi Green Day, niemal w całości wynajętemu i sprzedanemu Investec GLL Global Special Opportunities Real Estate Fund, zarządzanemu przez Investec Bank PLC and GLL Real Estate Partners GmbH.

 

Złoto i platyna dla zrealizowanych przez nas budynków to efekt konsekwentnej strategii zrównoważonego rozwoju Skanska. To jeden z fundamentów naszej globalnej filozofii, która ma na celu minimalizowanie wpływu projektów firmy na środowisko. Zaledwie 5-6 lat temu, kiedy wprowadzaliśmy standardy zrównoważonego budownictwa do Polski, niewiele było tu jeszcze wiadomo o certyfikacji. Dziś Polska jest jednym z liderów certyfikacji środowiskowej w Europie – i to cieszy – komentuje Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.

 

Zielone rozwiązania zastosowane w Atrium 1 przekładają się na zmniejszenie zużycia energii o 39,7 proc. oraz wody o 60 proc. w porównaniu do budynków referencyjnych. Ponadto projekt emituje 40 proc. mniej dwutlenku węgla, w 100 proc. zasilany jest energią pochodzącą z odnawialnych źródeł, a 95 proc. zużytych do budowy materiałów zostało poddane recyklingowi. Deweloper szacuje, że zielona inwestycja powinna zwrócić się w ciągu 6-7 lat.

 

Wyróżniony złotem Green Day również wyposażony jest w systemy redukujące zużycie energii oraz wody. W obu budynkach posiadają parkingi dla rowerów, szatnie z prysznicami dla rowerzystów oraz punkty do ładowania aut elektrycznych, a najemcom zapewniają dostęp świeżego powietrza i światła dziennego.

 

Skanska była pierwszą firmą w Polsce, która zdobyła dla swojego budynku – obiektu Green Towers we Wrocławiu - certyfikat LEED na poziomie Platinum. Dziś przedsiębiorstwo posiada ponad 130 000 mkw. certyfikowanej powierzchni biurowej - siedem certyfikatów LEED Core&Shell na dwóch najwyższych poziomach oraz sześć projektów precertyfikowanych w LEED Gold lub Platinum.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra