Hexagon logoHAVRE Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoPorto Office B Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoGhelamco Poland logoBusiness House logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCHB14 logoTorus logoOmnitech Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoFYI Commercial Consulting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPRO-INVEST S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoAluprof S.A. logoCity Space logoArchicom logoEcho Investment logoDEVCO Sp. z.o.o. logoWOMAK HOLDING logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoLobos Nieruchomości logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoCOTEX Office Centre logoDorbud S.A. logoKart Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEcophon Saint-Gobain logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoSchüco International Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Pracownicy na Facebooku

Facebook pracuje nad stworzeniem serwisu, przeznaczonego wyłącznie dla firm. Czy zdoła przekonać do siebie przedsiębiorców?

Zadomowione w firmach narzędzia technologiczne, takie jak poczta elektroniczna, narzędzia Google czy pakiet Microsoft Office wzbogacają się o coraz nowe usługi, z założenia ułatwiające pracę. W biurach pojawiają się narzędzia do prowadzenia czatów, programy umożliwiające wspólną edycję dokumentów czy wewnętrzne sieci społecznościowe. Do gry o biznesowego klienta wchodzi Facebook, który zapowiedział wprowadzenie nowej platformy Facebook at work – specjalnej wersji popularnej sieci społecznościowej, przeznaczonej do biur.

 

Nowa strona internetowa umożliwi pracownikom prowadzenie rozmów i wspólną edycję dokumentów w czasie rzeczywistym i współdzielenie się nimi. Wizualnie i funkcjonalnie serwis będzie przypominał oryginalną wersję – będzie składał się z kanału przekazującego informacje od innych użytkowników, umożliwi tworzenie grup społecznościowych, a także prowadzenie profilu osobistego, uwzględniającego jednak wyłącznie kwestie zawodowe – internauci nie będą mogli np. dodawać osobistych zdjęć czy zabawnych filmików. Na portalu nie będzie też żadnych reklam! Obowiązujące w serwisie surowe zasady z założenia mają pomóc użytkownikom w oddzieleniu osobistych spraw i poglądów od kwestii zawodowych, tak by korzystając z serwisu, skupiali się wyłącznie na pracy.

 

Facebook at work jest już wykorzystywany wewnątrz koncernu, a wkrótce jego testy rozpoczną się w zewnętrznych firmach. Początkowo usługa ma być bezpłatna, co niewątpliwie wiąże się z ogromną konkurencją na rynku – wśród sprawdzonych przez przedsiębiorców produktów znajdują się już takie platformy, jak LinkedIn, Google Drive, Microsoft Outlook czy Yammer, wykorzystywane do wewnętrznej komunikacji w firmach i organizacjach.

 

Ponadto, aby Facebook at work stał się integralną częścią życia biurowego, jego twórcy będą musieli zdobyć zaufanie przedsiębiorców, oczekujących gwarancji bezpieczeństwa i... produktywności pracowników.

Tagi: Facebook
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra