bcb wrzesień 2020

EKO Skanska buduje w Krakowie kolejny biurowiec

Skanska Property Poland rozpoczyna budowę swojej drugiej inwestycji biurowej w Krakowie
Budynek Axis, zlokalizowany kilka minut od ścisłego centrum miasta, zaoferuje najemcom około 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej
Firma Skanska Property Poland rozpoczęła realizację nowej inwestycji biurowej w Krakowie. Biurowiec Axis będzie drugim, po budynku Kapelanka 42, tego rodzaju projektem przygotowywanym przez inwestora w stolicy Małopolski.

W ramach rozpoczętego właśnie przedsięwzięcia powstanie ok. 20 tys. mkw. powierzchni najmu. Nowy budynek zostanie zrealizowany przy ul. Przy Rondzie, na terenie położonym w niedalekiej odległości od Ronda Mogilskiego. Wybór takiej lokalizacji zapewni przyszłym najemcom dostęp do węzłów komunikacyjnych, zarówno tramwajowych, jak i autobusowych prowadzących w kierunku ścisłego centrum oraz do innych części miasta. Zgodnie z koncepcją architektoniczną, Axis będzie 8-piętrowym biurowcem z 3 kondygnacjami podziemnymi. Na parterze zaplanowano strefę usługową dostosowaną do potrzeb potencjalnych najemców. Podziemne kondygnacje zostaną przeznaczone na wewnętrzne parkingi oraz pomieszczenia techniczne.

 

Projekt budowlany uwzględnia innowacje dotyczące eksploatacji obiektu i jego wpływu na środowisko naturalne. Zgodnie z założeniami inwestora, zużycie energii będzie o 25 proc. niższe od wymaganych norm. Budynek ma ponadto wykorzystywać 40 proc. mniej wody niż wskazują obowiązujące w tym zakresie ustalenia. Energooszczędność budynku zostanie potwierdzona certyfikacją w międzynarodowym systemie LEED na poziomie Gold. Wśród rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych, które znajdą zastosowanie w krakowskiej inwestycji firmy Skanska Property Poland, znalazły się m.in. punkty do ładowania aut elektrycznych oraz stojaki na rowery oraz prysznice dla rowerzystów. Budowa zakończy się w IV kw. 2016 r.

 

Kraków jest dla nas naturalnym miejscem prowadzenia biznesu. Jego potencjał obserwowaliśmy, budując tu nasz pierwszy projekt, budynek Kapelanka 42, który w bardzo szybkim tempie znalazł zarówno najemców, jak i pierwszych nabywców. Nowa inwestycja - Axis, odpowiada na rosnące zapotrzebowanie inwestorów na wysokiej klasy przestrzeń biurową, w której będą mogli rozwinąć nowe miejsca pracy – dodaje Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz