Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Rozbiórka katowickiego wieżowca

Wieżowiec byłej DOKP
Wieżowiec byłej DOKP
Na początku grudnia rozpoczną się prace rozbiórkowe przy gmachu biurowca byłej DOKP w Katowicach. Obecnym właścicielem nieruchomości jest spółka TDJ Estate, która w miejscu budynku zamierza zrealizować kompleks biurowo-usługowy.

TDJ Estate w pierwszej kolejności zamierza rozebrać niższe budynki, zlokalizowane przy ul. Olimpijskiej, a następnie przeprowadzić badania geologiczne na potrzeby nowej inwestycji. Prace związane z wyburzeniem biurowca głównego zaplanowano na przełomie pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku.

 

Prace przy wyburzaniu wieżowca będą się odbywały w sposób tradycyjny. Dołożymy wszelkich starań, by były one możliwie najmniej uciążliwe dla mieszkańców i najbliższego otoczenia – zapewnia Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate. – Choć pozwolenie na rozbiórkę budynku otrzymaliśmy zaraz po jego zakupie, działania z nią związane przełożyliśmy ze względu na ważne wydarzenia w mieście, w tym m.in. odbywające się w części w Spodku Mistrzostwa Świata w Siatkówce.

 

Spółka z grupy TDJ S.A. wieżowiec DOKP zakupiła od PKP w roku 2013 i wtedy też otrzymała pozwolenie na jego rozbiórkę. W miejscu wieżowca powstanie kompleks biurowo-usługowy, zaprojektowany przez bytomską pracownię Medusa Group. Przygotowanie koncepcji architektonicznej powierzyliśmy pracowni projektowej Medusa Group z Bytomia ze względu na jej wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów biurowych. Nie bez znaczenia jest również fakt, że to firma ze Śląska, co ma dla nas, jako dla inwestora mocno z nim związanego, szczególną wartość – mówi Maciej Wójcik.

 

Biurowiec dawnej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych, zlokalizowany przy samym katowickim Spodku, powstał w latach siedemdziesiątych XX wieku. Budynek posiada 18 kondygnacji, a jego wysokość całkowita wynosi 90 metrów.

 

TDJ Estate jest jedną ze spółek Grupy TDJ S.A., prywatnej firmy inwestycyjnej, która od ponad 30 lat prowadzi działalność w różnych sektorach gospodarki. TDJ Estate Sp. z o.o. realizuje inwestycje w sektorze nieruchomości, głównie biurowych, mieszkaniowych, magazynowo-logistycznych, gruntowych, a także inwestycje w projekty bazujące na „land developingu”.


0.0
Tagi: Katowice
Napisz pierwszy komentarz
mantra