INTER-BUD logoVantage Development S.A. logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoBusiness House logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoCity Space logoTétris Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoArchicom logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoUNIMOR Development S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoPodium Investment logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoKontor logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFYI Commercial Consulting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

ROBYG oddał biurowiec w leasing zwrotny

Spółka z grupy kapitałowej ROBYG SA zawarła umowę leasingu finansowego i operacyjnego z Millennium Leasing.

Zarząd ROBYG SA poinformował, że 22 grudnia 2014 roku ROBYG Business Park, w której spółka posiada 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym, zawarła z Millennium Leasing (ML) umowę leasingu, na podstawie której ML zobowiązał się do nabycia od Wilanów Office Center – spółki należącej do firmy ROBYG – prawa użytkowania wieczystego nieruchomości składającej się z dwóch działek, zlokalizowanych przy al. Rzeczypospolitej 1 na warszawskim Wilanowie, a także prawa własności budynku biurowo-usługowego i budynku garażowego, mieszczących się na tych działkach za kwotę 19 170 000 EUR netto.

 

Na podstawie zawartej umowy ML zobowiązał się także do oddania, jako podmiot finansujący, nabytej nieruchomości ROBYG Business Park jako leasingobiorca do użytkowania i pobierania pożytków na zasadzie leasingu, w tym także grunt na zasadzie leasingu finansowego oraz budynki na zasadzie leasingu operacyjnego na okres 5 lat w zamian za wynagrodzenie wynoszące 19 170 000 EUR netto, powiększone o koszt finansowania, składający się z opłaty wstępnej wynoszącej 4 792 500 EUR, wartości wykupu po zakończeniu umowy leasingu wynoszącej 12 307 242,60 EUR oraz pozostałej kwoty płatnej tytułem miesięcznych rat.

 

Na podstawie umowy leasingu ML zobowiązał się do zbycia Wilanów Office Center na rzecz ROBYG Business Park, a ROBYG Business Park do nabycia jej od ML po zakończeniu umowy leasingu.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra