Kinnarps Polska Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoLC Corp S.A. logoPartner Capital Group logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKwiaty dla biura logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoEcho Investment logoFYI Commercial Consulting logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoUNIMOR Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKart Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoSpectra Development logoLobos Nieruchomości logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoDorbud S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoOmnitech Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoSchüco International Polska logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGTV Lighting logoArchicom logoCHB14 logoTorus logoPRO-INVEST S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBusiness House logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Prosta Tower zrefinansowana z kredytem o wartości 13,6 mln euro

Prosta Tower
Grupa Marvipol zawarła z mBankiem umowę 5-letniego kredytu denominowanego w unijnej walucie, który zostanie przeznaczony na zrefinansowanie, przy wyższym wskaźniku LTV (leverage to value), kredytu zaciągniętego na budowę Prosta Tower.

Zawarta transakcja pozwoli uzyskać blisko 25 mln zł wolnej gotówki, które Grupa Marvipol zamierza przeznaczyć m.in. na współfinansowanie zakupów gruntów pod nowe inwestycje mieszkaniowe.

 

Budynek biurowy Prosta Tower zlokalizowany jest przy ulicy Prostej na warszawskiej Woli. Powierzchnia użytkowa 18-piętrowego obiektu klasy A, oddanego do użytkowania 2011 r., wynosi 5686 mkw. Biurowiec jest wynajęty w 96 proc., a dla pozostałej części powierzchni finalizowane są negocjacje z najemcami.

 

Prosta Tower to wyjątkowy budynek, zarówno dzięki lokalizacji, unikalnej bryle i fasadzie projektu nieodżałowanego Stefana Kuryłowicza, jak i kameralnemu układowi pięter, pozwalającemu zaadresować naszą ofertę do firm poszukujących mniejszych powierzchni w prestiżowej lokalizacji. Wierzymy, że wraz z rozwojem tej części stolicy popyt na biura w Prosta Tower będzie rósł, znajdując odzwierciedlenie w rosnącej wartości budynku. Refinansowanie nieruchomości pozwala nam na uwolnienie części środków zainwestowanych w nieruchomość, przeznaczenie ich na współfinansowanie nowych przedsięwzięć i w efekcie – osiągnięcie wyższego zwrotu na zaangażowanym kapitale. Konstrukcja umowy kredytowej, w tym denominacja kredytu w euro, w którym ustalamy wysokość stawek czynszowych, oraz atrakcyjna marża i czas spłaty, pozwolą na osiągnięcie jak najlepszego zwrotu z tej inwestycji – komentuje Mariusz Książek, Prezes Marvipol S.A.

 

Uzyskane w wyniki refinansowania środki zostaną przeznaczone na nowe inwestycje, w tym na współfinansowanie zakupu gruntów pod nowe projekty deweloperskie. W 2015 r. Grupa Marvipol zamierza zakupić grunty warte 60-70 mln zł. Chcemy w 2015 r. sfinalizować zakup przynajmniej 1-2 starannie wyselekcjonowanych działek budowlanych w Warszawie po cenach pozwalających na zrealizowanie inwestycji deweloperskich o satysfakcjonującej rentowności – informuje Mariusz Książek.

 

To nie pierwszy kredyt Grupy Marvipol w br. 28 stycznia spółka zawarła z Bankiem Ochrony Środowiska umowę niespełna 3-letniego kredytu w wysokości 30 mln zł z przeznaczeniem na finansowanie realizacji etapu IB inwestycji Central Park Ursynów. Równocześnie do końca 2017 r. wydłużony został termin spłaty kredytu w BOŚ zaciągnięty dla współfinansowania zakupu nieruchomości, na której powstanie Central Park Ursynów. Dzięki nienagannej historii obsługi długu i partnerskim relacjom z czołowymi instytucjami finansowymi mamy dużą swobodę w pozyskiwaniu finansowania dłużnego na atrakcyjnych warunkach. Zamierzamy w sposób konserwatywny korzystać z finansowania zewnętrznego, zgodnie ze strategią zakładającą zmniejszenie, w segmencie deweloperskim, wskaźnika długu netto do kapitału własnego w segmencie – informuje Mariusz Książek.

 

Obecnie Grupa Marvipol komercjalizuje 6 inwestycji mieszkaniowych. Spółki wchodzące w skład Grupy Marvipol są również generalnymi importerami lub wyłącznymi przedstawicielami na Polskę marek samochodów Aston Martin, Jaguar i Land Rover. Model biznesowy Grupy uzupełnia sieć myjni samochodowych Robo Wash.

Tagi: Prosta Tower
Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra