Ocean Plaza Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoOmnitech Sp. z o.o. logoHexagon logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoINTERBIURO logoTorus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoArchicom logoUNIMOR Development S.A. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoDorbud S.A. logoOlivia Business Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoBusiness House logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEcophon Saint-Gobain logoTriGranit Corporation logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCHB14 logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoEcho Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoPartner Capital Group logoAluprof S.A. logoKart Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoWOMAK HOLDING logoCity Space logoBREMA Sp. z.o.o. logoALLCON INVESTMENT logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoSawig Invest Group logoKwiaty dla biura logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSchüco International Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Prosta Tower zrefinansowana z kredytem o wartości 13,6 mln euro

Prosta Tower
Grupa Marvipol zawarła z mBankiem umowę 5-letniego kredytu denominowanego w unijnej walucie, który zostanie przeznaczony na zrefinansowanie, przy wyższym wskaźniku LTV (leverage to value), kredytu zaciągniętego na budowę Prosta Tower.

Zawarta transakcja pozwoli uzyskać blisko 25 mln zł wolnej gotówki, które Grupa Marvipol zamierza przeznaczyć m.in. na współfinansowanie zakupów gruntów pod nowe inwestycje mieszkaniowe.

 

Budynek biurowy Prosta Tower zlokalizowany jest przy ulicy Prostej na warszawskiej Woli. Powierzchnia użytkowa 18-piętrowego obiektu klasy A, oddanego do użytkowania 2011 r., wynosi 5686 mkw. Biurowiec jest wynajęty w 96 proc., a dla pozostałej części powierzchni finalizowane są negocjacje z najemcami.

 

Prosta Tower to wyjątkowy budynek, zarówno dzięki lokalizacji, unikalnej bryle i fasadzie projektu nieodżałowanego Stefana Kuryłowicza, jak i kameralnemu układowi pięter, pozwalającemu zaadresować naszą ofertę do firm poszukujących mniejszych powierzchni w prestiżowej lokalizacji. Wierzymy, że wraz z rozwojem tej części stolicy popyt na biura w Prosta Tower będzie rósł, znajdując odzwierciedlenie w rosnącej wartości budynku. Refinansowanie nieruchomości pozwala nam na uwolnienie części środków zainwestowanych w nieruchomość, przeznaczenie ich na współfinansowanie nowych przedsięwzięć i w efekcie – osiągnięcie wyższego zwrotu na zaangażowanym kapitale. Konstrukcja umowy kredytowej, w tym denominacja kredytu w euro, w którym ustalamy wysokość stawek czynszowych, oraz atrakcyjna marża i czas spłaty, pozwolą na osiągnięcie jak najlepszego zwrotu z tej inwestycji – komentuje Mariusz Książek, Prezes Marvipol S.A.

 

Uzyskane w wyniki refinansowania środki zostaną przeznaczone na nowe inwestycje, w tym na współfinansowanie zakupu gruntów pod nowe projekty deweloperskie. W 2015 r. Grupa Marvipol zamierza zakupić grunty warte 60-70 mln zł. Chcemy w 2015 r. sfinalizować zakup przynajmniej 1-2 starannie wyselekcjonowanych działek budowlanych w Warszawie po cenach pozwalających na zrealizowanie inwestycji deweloperskich o satysfakcjonującej rentowności – informuje Mariusz Książek.

 

To nie pierwszy kredyt Grupy Marvipol w br. 28 stycznia spółka zawarła z Bankiem Ochrony Środowiska umowę niespełna 3-letniego kredytu w wysokości 30 mln zł z przeznaczeniem na finansowanie realizacji etapu IB inwestycji Central Park Ursynów. Równocześnie do końca 2017 r. wydłużony został termin spłaty kredytu w BOŚ zaciągnięty dla współfinansowania zakupu nieruchomości, na której powstanie Central Park Ursynów. Dzięki nienagannej historii obsługi długu i partnerskim relacjom z czołowymi instytucjami finansowymi mamy dużą swobodę w pozyskiwaniu finansowania dłużnego na atrakcyjnych warunkach. Zamierzamy w sposób konserwatywny korzystać z finansowania zewnętrznego, zgodnie ze strategią zakładającą zmniejszenie, w segmencie deweloperskim, wskaźnika długu netto do kapitału własnego w segmencie – informuje Mariusz Książek.

 

Obecnie Grupa Marvipol komercjalizuje 6 inwestycji mieszkaniowych. Spółki wchodzące w skład Grupy Marvipol są również generalnymi importerami lub wyłącznymi przedstawicielami na Polskę marek samochodów Aston Martin, Jaguar i Land Rover. Model biznesowy Grupy uzupełnia sieć myjni samochodowych Robo Wash.

Tagi: Prosta Tower
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra