Giant

Prosta Tower ma nowego najemcę. SMEG urządza tam biuro i showroom

|
Kultowy producent wysokiej jakości urządzeń gospodarstwa domowego zawita w warszawskim biurowcu Prosta Tower. SMEG zamierza urządzić tam swoje nowe biuro oraz showroom.

Prosta Tower to 18-piętrowy kameralny biurowiec o szklanej elewacji z fasadą w kształcie nieregularnej tafli betonowych rombów, ulokowany w ścisłym centrum stolicy. Swoim najemcom oferuje łącznie 8,4 tys. mkw., na których zainstalowano najnowocześniejsze systemy przeciwpożarowe oraz systemy klimatyzacji.

 

Cieszymy się, że firma z tradycją sięgającą 1948 r., współpracująca ze światowej sławy architektami i projektantami, by dostarczać odbiorcom na całym świecie renomowany sprzęt i urządzenia gospodarstwa domowego wyróżniające się niepowtarzalnym wzornictwem przenosi siedzibę i showroom do budynku Prosta Tower. Chcielibyśmy, żeby biurowiec nadal przyciągał równie ciekawe marki i tak, jak dotychczas świetnie sobie radził pomimo dużych zmian, jakie możemy obserwować aktualnie na rynku nieruchomości komercyjnych – skomentował zmianę siedziby włoskiej marki Robert Gietko, reprezentujący właściciela budynku.

 

Unikatowe biuro z widokiem na Warszawę

Marka SMEG swoją główną siedzibę ma we Włoszech. Producent posiada jednak także kilkanaście filii zagranicznych, m.in. w Hong Kongu i Arabii Saudyjskiej. W Polsce obecny jest już od 7 lat. Nową siedzibę ulokuje w nowoczesnym biurowcu położonym przy ul. Prostej, gdzie zajmie w całości 16. piętro, z którego rozciąga się widok na stołeczną panoramę. W procesie wyboru lokalizacji i negocjacji warunków umowy producentowi doradzała firma Walter Herz.

 

Technologia i styl to motto firmy SMEG, dla której styl stanowi szczególną wartość. Dotyczy to nie tylko pięknych produktów SMEG, ale również wszystkiego co jest związane z włoskim wyznacznikiem trendów w designie. Zainspirowani główną siedzibą naszej firmy, mieszczącą się w San Girolamo, niedaleko Guastalla, która została zaprojektowana przez światowej klasy architekta Guido Canali, poszukiwaliśmy unikalnego i wyróżniającego miejsca dla nowego biura oraz showroomu. Wszystko czego poszukiwaliśmy, zostało odnalezione w budynku Prosta Tower – zaznaczył Mikołaj Steblecki, członek zarządu SMEG Polska.

 

Prestiżowy showroom

Decyzja o zmianie lokalizacji polskiej filii marki SMEG ma związek z planowanym rozwojem firmy na polskim rynku. W reprezentacyjnym studio o powierzchni ok. 210 mkw. SMEG zamierza umieścić ekspozycje swoich nowoczesnych, a jednocześnie kultowych już produktów.

 

Zadaniem naszego zespołu było zagwarantowanie firmie SMEG Polska kompleksowego wsparcia przy wyborze optymalnej lokalizacji, która zaspokajałaby jej potrzeby związane z rozwojem na polskim rynku. Szukaliśmy, nie tylko odpowiedniej przestrzeni biurowej, ale również prestiżowego miejsca do stworzenia showroomu marki. Odpowiedniego budynku, którego architektura korespondowałaby z niepowtarzalnym designem produktów oferowanych przez SMEG. Te warunki spełnił biurowiec Prosta Tower, w którym nasza firma również ma siedzibę. Proces najmu przeprowadzony został bardzo sprawnie dzięki zaangażowaniu i profesjonalnemu podejściu wszystkich stron – podkreślila Emilia Legierska, Senior Leading Negotiator w Walter Herz.


0.0
Tagi: Prosta Tower
Napisz pierwszy komentarz