Park Project II

Atrakcyjne pustostany

Kolejne 2 lata cechować się będą znacznie mniejszym niż w poprzednim okresie przyrostem nowej powierzchni biurowej w Polsce

Lata 2011-2012 cechować się będą znacznie mniejszym niż w okresie 2008-2009 przyrostem nowej powierzchni biurowej w Polsce -informuje w raporcie Property Times firma doradcza DTZ. Głównej przyczyny osłabienia koniunktury na rynku, firma upatruje w skutkach ogólnoświatowego kryzysu ekonomicznego i trudnościach w pozyskiwaniu dofinansowania na nowo realizowane inwestycje.

Podaż łączna powierzchni biurowej w największych polskich miastach  wynosi 1,9 mln mkw.(stan na koniec czwartego kwartału 2010). Spośród najważniejszych miast regionalnych, z pominięciem miasta stołecznego Warszawy, najwięcej powierzchni biurowej zlokalizowane jest w Krakowie (471 tys. m kw.). Nieco mniej, bo 370 tys. mkw. powierzchni znajduje się we Wrocławiu.Trzecie miejsce zajmuje Trójmiasto, gdzie łączna powierzchnia to 324 tys. mkw. – informuje Rzeczpospolita.

Czwarty kwartał 2010 roku zakończył się oddaniem łącznie 209 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. W stosunku do roku poprzedniego zanotowano zatem spadek podaży o 10proc. Stawki czynszów w nowej powierzchni nie będą odbiegać od średnich stawek rynkowych.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra