Forbo pod logo

W Katowicach powstaje biurowiec pasywny

Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum ogłosił przetarg na biurowiec pasywny - swoją nową siedzibę.
Do 25 maja 2011 r. można składać propozycje projektów na nową siedzibę Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum. Zamówienie przetargowe obejmuje projekt budynku oraz teren znajdujący się wokół niego. Projekt o powierzchni ponad 6 tys. m. kw. ma charakter biurowo-usługowy oraz laboratoryjno-wdrożeniowy.
 
Biurowiec będzie się mieścił w Katowicach przy ul. Ligockiej 103. Wyzwaniem dla projektantów jest charakter budynku, który jako pasywny, musi uwzględniać określone standardy projektowe, które zapewniają bardzo dobre parametry izolacyjne z zastosowaniem szeregu rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji i wykluczenie hydraulicznego systemu grzewczego. Do ogrzania wykorzystywane będą: promieniowanie słoneczne, odzysk ciepła z wentylacji, czy zyski cieplne pochodzące od wewnętrznych źródeł (urządzenia elektryczne, mieszkańcy).
 
Na wniosek wykonawców udostępniane będą: dokumentacja projektowa, przedmiary robót, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót. Od wykonawców wymaga się wniesienia kaucji 750 tys. zł. Wyłoniony w przetargu główny wykonawca ma 18 miesięcy na ukończenie inwestycji. Szczegółowe informacje dotyczące przetargu znajdują się na stronie internetowej Parku.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Everspace
mantra