Spectra Development logoCity Space logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTorus logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKontor logoARTSERVIS sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoTétris Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoPodium Investment logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAgrobex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoINTERBIURO logoArchicom logoOlivia Business Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoBusiness House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Polska w górę

Coraz wyraźniejsze zainteresowanie nieruchomościami w Polsce wykazują globalne fundusze i inwestorzy, m.in. z Bliskiego Wschodu.

Coraz wyraźniejsze zainteresowanie nieruchomościami w Polsce wykazują globalne fundusze i inwestorzy, m.in. z Bliskiego Wschodu. Polska jest stabilnym makroekonomicznie krajem, w którym nie ma zagrożenia różnego rodzaju klęskami żywiołowymi. Przekłada się to na podwyższone bezpieczeństwo dla lokujących kapitał. Obserwuje się także rosnący popyt na biura ze strony międzynarodowych korporacji w branży BPO. Spora grupa korporacji posiada już centra usługowe w Polsce.

Analitycy Jones Lang LaSalle w swoim raporcie zwrócili uwagę na fakt, że Polska należy do najbardziej atrakcyjnych rynków pod względem oferowanej powierzchni biurowej. W ścisłej czołówce europejskiej stawiają nas: rosnący popyt na biura, przewidywany wzrost czynszów oraz wartości nieruchomości.

Z raportu wynika, że globalna wartość transakcji inwestycyjnych nieruchomościami biurowymi osiągnęła 155 mld dol. w 2010 r. W tym roku kwota ta ma wzrosnąć do 190 mld dol., co będzie spowodowane wzrostem cen biurowców.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra