Inter-bud Fabryczna - duży

Polska w górę

Coraz wyraźniejsze zainteresowanie nieruchomościami w Polsce wykazują globalne fundusze i inwestorzy, m.in. z Bliskiego Wschodu.

Coraz wyraźniejsze zainteresowanie nieruchomościami w Polsce wykazują globalne fundusze i inwestorzy, m.in. z Bliskiego Wschodu. Polska jest stabilnym makroekonomicznie krajem, w którym nie ma zagrożenia różnego rodzaju klęskami żywiołowymi. Przekłada się to na podwyższone bezpieczeństwo dla lokujących kapitał. Obserwuje się także rosnący popyt na biura ze strony międzynarodowych korporacji w branży BPO. Spora grupa korporacji posiada już centra usługowe w Polsce.

Analitycy Jones Lang LaSalle w swoim raporcie zwrócili uwagę na fakt, że Polska należy do najbardziej atrakcyjnych rynków pod względem oferowanej powierzchni biurowej. W ścisłej czołówce europejskiej stawiają nas: rosnący popyt na biura, przewidywany wzrost czynszów oraz wartości nieruchomości.

Z raportu wynika, że globalna wartość transakcji inwestycyjnych nieruchomościami biurowymi osiągnęła 155 mld dol. w 2010 r. W tym roku kwota ta ma wzrosnąć do 190 mld dol., co będzie spowodowane wzrostem cen biurowców.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Park Project II
mantra