Vantage Development S.A. logoSpectra Development logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Space logoPodium Investment logoCOTEX Office Centre logoOlivia Business Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAgrobex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTorus logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoArchicom logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKontor logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBusiness House logoFYI Commercial Consulting logoForbo Flooring Systems Polska logoTétris Poland logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoINTERBIURO logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Spór o Twardą Tower

Okazuje się, że 160metrowy wieżowiec oraz plany zabudowy centrum stolicy nie podobają się radnym.

Okazuje się, że 160–metrowy wieżowiec oraz plany zabudowy centrum stolicy nie podobają się radnym.

Twarda Tower przy ul. Twardej 2 ma być luksusowym hotelem z salami konferencyjnymi, z restauracją, a nawet z Centrum Kultury Żydowskiej. Amerykański deweloper Hines rozpoczął już prace budowlane, które mają potrwać do Euro 2012 – czytamy w „Życiu Warszawy”.
 
Radnym ze Śródmieścia nie podoba się wysokość wieżowca, uważają, że budynek w tej okolicy może mieć co najwyżej 30 m. Nie istnieją jednak plany zagospodarowania okolic ul. Twadej, jest za to studium, które z kolei nie ma mocy prawnej i urzędnicy mogą wydawać pozwolenia na budowę bez ustosunkowywania się do jego zapisów.
 
Jak twierdzą radni, sporu by nie było, gdyby ratusz w ciągu ostatnich dwóch lat stworzył plany zagospodarowania przestrzennego dla Śródmieścia. Ratusz odpiera zarzuty, twierdząc że za obecnej kadencji ich praca przyspieszyła czterokrotnie i traktuje zarzuty radnych, jako wstęp do kampanii wyborczej. 

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra