Olivia Business Centre logoUNIMOR Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTorus logoVantage Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTétris Poland logoForbo Flooring Systems Polska logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArchicom logoINTERBIURO logoPodium Investment logoINTER-BUD logoCOTEX Office Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoARTSERVIS sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoBusiness House logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKontor logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCity Space logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAluprof S.A. logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Więcej biur za miastem

Zagraniczne firmy coraz chętniej otwierają swoje biura w Polsce.

 

Zagraniczne firmy coraz chętniej otwierają swoje biura w Polsce. Jednym z głównych atutów naszego kraju jest centralne położenie, rozwój infrastruktury oraz dostępność wykwalifikowanej siły roboczej. Inwestorzy wybierają także polski rynek biurowy z powodu niższych kosztów operacyjnych - czytamy na thecity.com.pl.
 
Jednym z bardziej istotnych czynników wpływających na wybór powierzchni biurowej jest lokalizacja. Firmy, które muszą mieć bezpośredni kontakt z klientem wybierają biura w centrach miast, tak by były łatwodostępne. Natomiast branże, dla których kontakt z ostatecznym klientem nie jest konieczny, wolą wynajmować miejsca do pracy na obrzeżach miast.
 
W ostatnich latach widocznym trendem na rynku nieruchomości komercyjnych są migracje najemców. Przenoszenie biur jest często rezultatem rozwoju firm i potrzebą większej powierzchni, liczby miejsc parkingowych, rosnącego wymagania odnośnie standardu. Lokowanie siedziby firmy poza ścisłym centrum posiada wiele zalet. Wśród nich wymienić należy na pewno możliwość obniżenia kosztów najmu a także brak problemów związanych z ruchem po zatłoczonych dzielnicach śródmiejskich. Powodem, dla którego firmy wynajmują biura na obrzeżach jest także brak wolnej powierzchni w centrach, jak np. w Warszawie.
 
Najbardziej rozwijające się lokalizacje w Warszawie to al. Jerozolimskie, Wola oraz przede wszystkim Mokotów. We Wrocławiu są to ulice Powstańców Śląskich (w kierunku Bielan Wrocławskich) i Legnicka (w kierunku lotniska z Quatro Forum). W Trójmieście al. Grunwaldzka i obwodnica w rejonie lotniska. W Łodzi natomiast zauważalny jest rozwój wzdłuż ul. Piłsudskiego, a także na osiedlu Teofilów Przemysłowy.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra