Assa Abloy

25 mln kredytu na realizację West Gate

West Gate
West Gate
BNP Paribas Bank SA udzieli Echo Investment 25 mln EUR kredytu inwestycyjnego na realizację wrocławskiej nieruchomości.

Na przeszło 25 mln EUR opiewa wartość umowy kredytowej zawartej pomiędzy Echo Investment a BNP Paribas Bank SA. Na realizację wrocławskiego biurowca West Gate spółce udało się uzyskać – 25 mln EUR kredytu inwestycyjnego, 19 mln EUR kredytu budowlanego i 4 mln PLN VAT.

 

Zlokalizowany we Wrocławiu West Gate to drugi projekt biurowy Echo Investment, który w ciągu ostatniego roku sfinansował bank BNP Paribas Bank Polska SA. Pierwszym był realizowany nadal katowicki A4 Business Park. Świadczy to o bardzo dobrym postrzeganiu naszej spółki i jakości projektów przez nią realizowanych oraz doborze najemców w naszych inwestycjach. Sam proces uzgodnienia parametrów finansowania i dokumentacji kredytowej przebiegł bardzo sprawnie. Liczę, że BNP Paribas dołączyło na stałe do grupy instytucji finansujących projekty Echo Investment – powiedział Grzegorz Iwański, dyrektor Działu Finansowania Echo Investment.

 

Przy transakcji i procesie uruchomienia, bank i inwestor współpracują z kancelarią prawną Clifford Chance, DTZ oraz Tebodin Poland.

 

Inwestycja West Gate jest wynajęta w 100 proc. Głównym najemcą powierzchni w obiekcie jest firma Nokia Networks (14 000 mkw.). Budynek pomieści także biura firm takich jak Deichmann Obuwie Sp. z o.o. (1 200 mkw.), centrum medyczne Enel-Med. (300 mkw.) i kantyna prowadzona przez firmę K&D Foods (320 mkw.), a także Aviva i firma z branży doradztwa finansowego, które wynajmując łącznie 500 mkw. zajęły ostatnie wolne przestrzenie.

 

Za projekt architektoniczny obiektu odpowiedzialna jest pracownia Arcad z Kielc. Budynek  składa się z sześciu kondygnacji nadziemnych (biura) i dwóch podziemnych (parking). Zaprojektowany jest w formie zwartej bryły w kształcie litery „L”. Na elewacji dominują duże przeszklone powierzchnie, dzięki którym biura są optymalnie doświetlone. Biurowiec wyposażony będzie w system kontroli dostępu, szybkie i ciche windy, energooszczędną klimatyzację i wentylację, system kontroli wilgotności powietrza, podwieszane sufity i podnoszone podłogi, przyjazny środowiskowo system oświetlenia. Zaprojektowano także stojaki rowerowe, szatnie i prysznice dla rowerzystów. Użytkownicy West Gate będą mieli do dyspozycji kantynę i miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu. Inwestycja zostanie oddana do użytkowania w kwietniu br.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz