FYI Commercial Consulting logoForbo Flooring Systems Polska logoPodium Investment logoTorus logoPorto Office A Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoOlivia Business Centre logoNowy Styl Group logoKwiaty dla biura logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKart Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoSpectra Development logoGTV Lighting logoAgrobex Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTER-BUD logoRIS Kotes logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTétris Poland logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

25 mln kredytu na realizację West Gate

West Gate
West Gate
BNP Paribas Bank SA udzieli Echo Investment 25 mln EUR kredytu inwestycyjnego na realizację wrocławskiej nieruchomości.

Na przeszło 25 mln EUR opiewa wartość umowy kredytowej zawartej pomiędzy Echo Investment a BNP Paribas Bank SA. Na realizację wrocławskiego biurowca West Gate spółce udało się uzyskać – 25 mln EUR kredytu inwestycyjnego, 19 mln EUR kredytu budowlanego i 4 mln PLN VAT.

 

Zlokalizowany we Wrocławiu West Gate to drugi projekt biurowy Echo Investment, który w ciągu ostatniego roku sfinansował bank BNP Paribas Bank Polska SA. Pierwszym był realizowany nadal katowicki A4 Business Park. Świadczy to o bardzo dobrym postrzeganiu naszej spółki i jakości projektów przez nią realizowanych oraz doborze najemców w naszych inwestycjach. Sam proces uzgodnienia parametrów finansowania i dokumentacji kredytowej przebiegł bardzo sprawnie. Liczę, że BNP Paribas dołączyło na stałe do grupy instytucji finansujących projekty Echo Investment – powiedział Grzegorz Iwański, dyrektor Działu Finansowania Echo Investment.

 

Przy transakcji i procesie uruchomienia, bank i inwestor współpracują z kancelarią prawną Clifford Chance, DTZ oraz Tebodin Poland.

 

Inwestycja West Gate jest wynajęta w 100 proc. Głównym najemcą powierzchni w obiekcie jest firma Nokia Networks (14 000 mkw.). Budynek pomieści także biura firm takich jak Deichmann Obuwie Sp. z o.o. (1 200 mkw.), centrum medyczne Enel-Med. (300 mkw.) i kantyna prowadzona przez firmę K&D Foods (320 mkw.), a także Aviva i firma z branży doradztwa finansowego, które wynajmując łącznie 500 mkw. zajęły ostatnie wolne przestrzenie.

 

Za projekt architektoniczny obiektu odpowiedzialna jest pracownia Arcad z Kielc. Budynek  składa się z sześciu kondygnacji nadziemnych (biura) i dwóch podziemnych (parking). Zaprojektowany jest w formie zwartej bryły w kształcie litery „L”. Na elewacji dominują duże przeszklone powierzchnie, dzięki którym biura są optymalnie doświetlone. Biurowiec wyposażony będzie w system kontroli dostępu, szybkie i ciche windy, energooszczędną klimatyzację i wentylację, system kontroli wilgotności powietrza, podwieszane sufity i podnoszone podłogi, przyjazny środowiskowo system oświetlenia. Zaprojektowano także stojaki rowerowe, szatnie i prysznice dla rowerzystów. Użytkownicy West Gate będą mieli do dyspozycji kantynę i miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu. Inwestycja zostanie oddana do użytkowania w kwietniu br.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra