Schüco International Polska logoINTERBIURO logoEcho Investment logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoNowy Styl Group logoGhelamco Poland logoTriGranit Corporation logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAluprof S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTorus logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoArchicom logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoKwiaty dla biura logoCHB14 logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoDorbud S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoPRO-INVEST S.A. logoBREMA Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPartner Capital Group logoEcophon Saint-Gobain logoHexagon logoKart Sp. z o.o. logoCity Space logoHAVRE Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoOmnitech Sp. z o.o. logoBusiness House logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Nowy plan zagospodarowania Cracovii – debata

W Krakowie rozmawiano o nowym projekcie Echo Investment na zagospodarowanie terenu po byłym hotelu Cracovia.
W Krakowie rozmawiano o nowym projekcie Echo Investment na zagospodarowanie terenu po byłym hotelu Cracovia.
W Krakowie 31 marca odbyła się debata dotycząca zagospodarowania terenu po byłym hotelu Cracovia.

Ostatniego dnia marca br. Fundacja Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla zorganizowała debatę dotyczącą nowego projektu zagospodarowania terenu po byłym hotelu Cracovia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Elżbieta Koterba - wiceprezydent Krakowa, Jan Janczykowski - małopolski wojewódzki konserwator zabytków, Krzysztof Giemza - prokurent Echo Investment i Marek Dunikowski z krakowskiego Biura Architektonicznego DDJM. który zaprezentował uczestnikom spotkania nowy projekt inwestycji biurowej.

 

Krzysztof Giemza, prokurent spółki Echo Investment, podkreślił, że prezentowany projekt dwóch budynków biurowych, które poprzez gabaryty i formę jednego z nich odtwarza główną bryłę dawnego hotelu Cracovia, jest zgodny z obowiązującym planem zagospodarowania tej części Krakowa. Projekt ten był również przedmiotem konsultacji z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Początkowo mieliśmy nieco inne poglądy co do zagospodarowania tego terenu, ale doszliśmy do consensusu i te elementy, które uznane zostały za ważne w skali urbanistycznej miasta znalazły się w planie miejscowym, a tym samym w naszym projekcie – mówił Krzysztof Giemza.

 

Wiceprezydent Elżbieta Koterba oceniła, że zarówno uchwalony plan miejscowy, jak też i nowy projekt inwestora są dobre. Projekt jest w pełni zgodny z planem miejscowym i honoruje to, co najważniejsze w tym miejscu: plac pozostanie niezabudowany, utrzymana będzie linia zabudowy i gabaryty obiektu, a wartościowe elementy wnętrz, wskazane przez konserwatora, będą zachowane. Apeluję do konserwatora wojewódzkiego, miejskiego i architekta miejskiego o jak najszybsze uzgodnienie warunków ochrony konserwatorskiej. To zbyt ważne miejsce w mieście – dodała Elżbieta Koterba.

 

Jan Janczykowski, małopolski wojewódzki konserwator zabytków, który pod koniec marca wszczął postępowanie ws wniosków organizacji społecznych o wpisanie budynku po hotelu Cracovia do rejestru zabytków, podczas debaty wyjaśnił, że rozpoczęcie tej procedury było warunkiem do przeprowadzenia ekspertyzy. Celem ekspertyzy jest określenie stanu elementów budynku byłego hotelu Cracovia, które mogłyby być chronione. Uczulę ekspertów, że w tej sprawie mamy do czynienia z presją czasu. Sprawa jest bardzo ważna dla wszystkich, a mieszkańcom Krakowa zależy na tym, żeby obiekt nie był kolejnym słupem reklamowym, a zdobił wnętrze urbanistyczne – zapowiedział Jan Janczykowski.

 

Uczestnicy debaty odnieśli się do faktu, że obecny budynek byłego hotelu przy krakowskich błoniach jest nie do zaakceptowania. Przypomniano, że w ciągu ponad 4 lat od zamknięcia hotelu, nie pojawiły się żadne konkretne i realne pomysły jego zagospodarowania w niezmienionej formie. Goście spotkania zgodzili się również, że projekt Echo Investment to rozwiązanie, które uwzględnia poszanowanie elementów obecnego budynku.

 

O samym projekcie pisaliśmy w artykule Przedstawiono nowy projekt hotelu Cracovia

 

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra