PGE Narodowy

Oberthur Technologies otwiera w Łodzi biuro

Jeden ze światowych liderów bezpieczeństwa mobilnych systemów IT otwiera w Łodzi centrum badawczo-rozwojowe.

Oberthur Technologies to kolejna duża firma, która zdecydowała się na otworzenie biura w Łodzi. Wcześniej takie zamiary ogłosiły m.in. Airbus Helicopters, South Western i UPS. Docelowo w łódzkim centrum badawczo-rozwojowym zatrudnienie znajdzie 100 informatyków.

 

Oberthur Technologies jest międzynarodową firmą działającą na rynku informatycznych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo systemów mobilnych – kart płatniczych, kart SIM, płatności mobilnych i innych rozwiązań. To firma z branży, z którą wszyscy mamy do czynienia na co dzień. Zajmuje się bowiem bezpieczeństwem płatności i ochroną systemów elektronicznych. Cieszę się, że Oberthur Technologies stworzy ofertę pracy dla absolwentów naszych szkół wyższych – podkreślił wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak.

 

Pracę znajdą przede wszystkim inżynierowie programiści, ale nie tylko. Firma cały czas rekrutuje i zaprasza do siebie fachowców IT, znających głównie język Java lub Scala. Oprócz tego także analityków, testerów, pasjonatów płatności mobilnych i świata telekomunikacji. Jak podkreślają przedstawiciele Oberthur Technologies – firma nie szuka taniej siły roboczej, ale od zera buduje centrum R&D, w związku z tym szuka osób chcących uczestniczyć w przełomowych projektach.

 

Uważamy, że Łódź to dobre miejsce do założenia nowego centrum R&D. To dobry ośrodek akademicki, dużo firm IT, a w związku z tym przyjazne środowisko do prowadzenia tego typu działalności – powiedział prezes Oberthur Technologies R&D Adam Federowicz – Chcemy tu stworzyć firmę, która będzie się zajmowała tworzeniem innowacyjnych rozwiązań, które będą miały istotny wpływ na funkcjonowanie cyfrowego świata – dodaje.

 

Oberthur Technologies dostarcza rozwiązania płatnicze dla ponad 2000 banków oraz ponad 400 operatorów telekomunikacyjnych, jak również dla wiodących światowych producentów elektroniki użytkowej i branży samochodowej. Obsługując klientów w ponad 140 krajach, zatrudnia na całym świecie ponad 6000 pracowników. Biura polskiego oddziału Oberthur Technologies znajdują się w Kobyłce pod Warszawą oraz w Łodzi.

 


0.0
Tagi: Łódź
Napisz pierwszy komentarz