Giant

Echo sprzedaje 3 biurowce w Łodzi

|
Echo Investment sprzedaje łodzkie biurowce Fuzja, źródło: materiały prasowe partnera.
Echo Investment sprzedaje łodzkie biurowce Fuzja, źródło: materiały prasowe partnera.
Umowa przedwstępna dotyczy budynków wchodzących w skład kompleksu Fuzja. Biurowce postanowiła zakupić Grupa KGAL, a kwota transakcji wynosi aż 56,4 mln euro.

Kompleks znajduje się przy ul. Tymienieckiego w Łodzi i ma być oddany do użytku jeszcze w tym roku. Powstaje dzięki wykorzystaniu poprzemysłowych terenów, co z pewnością wpłynie na jego industrialny charakter. Każdy z budynków otrzymał certyfikat BREAAM Excellent. Kompleks wyróżnia się nowoczesną bryłą, najwyższą jakością oraz wykorzystaniem ekologicznych rozwiązań w budownictwie. Przy ul. Tymienieckiego znajdą się nie tylko biurowce. To teren, na którym powstają także budynki mieszkaniowe, lokale usługowe, rozrywkowe i gastronomiczne. Dzięki temu Fuzja stanowić będzie idealne miejsce do pracy oraz odpoczynku. Spójny, funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie projekt tego miejsca stworzyła pracownia Medusa Group.

Sprzedane przez Echo Investment biurowce podsiadają łączną powierzchnię 22 000 mkw. Wiadomo już, że głównym najemcą kompleksu Fuzja zostanie Fujitsu Poland Global Delivery Centre. Firma zajmie aż 16 300 mkw. powierzchni.

Grupa KGAL po raz kolejny korzysta z oferowanych przez Echo Investment nieruchomości. Wcześniej zakupiła ona budynek wchodzący w skład Browarów Wiślanych.

Biurowce Fuzji są doskonałym aktywem dla inwestora strategicznego, ze względu na najwyższą jakość oraz zainteresowanie renomowanych najemców, co potwierdza wartość budynków w długim czasie – ocenia Adam Scheitza z Grupy KGAL.

Natomiast Małgorzata Turek, będąca członkiem zarządu grupy Echo Investment komentuje:

– Cieszymy się, że Grupa KGAL dostrzegła wartość biurowców Fuzja jeszcze w trakcie ich budowy. To wyraźny dowód na to, że inwestorzy i najemcy doceniają naszą strategię tworzenia tzw. destinations, wielofunkcyjnych części miasta, gdzie ludzie mogą mieszkać, pracować i się bawić. Przez wiele lat ten historyczny teren był zamknięty i niedostępny dla mieszkańców Łodzi. Teraz pracujemy nad tym, by znów stał się pełnoprawną częścią Łodzi, zaspokoił potrzeby jej mieszkańców i stał się tłem dla zrównoważonego, miejskiego stylu życia.


 


 


0.0
Napisz pierwszy komentarz