Giant

Kompleks biurowy University Business Park zostanie skomercjalizowany

|
Nowoczesny kompleks biurowy University Business Park zostanie skomercjalizowany. Odpowiedzialna za to będzie firma Colliers, która oferuje usługi doradztwa z zakresu nieruchomości i zarządzania inwestycjami.

Nowoczesny kompleks biurowy w centrum Łodzi

University Business Park to nowoczesny kompleks biurowy zlokalizowany przy ul. Wólczańskiej 178/180 w Łodzi. Składa się z dwóch 7-kondygnacyjnych budynków oferujących do wynajęcia łącznie 40,4 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A (20,2 tys. mkw. w każdym budynku). Najemcy mają do wyboru różne biura od 50 mkw. wzwyż.

Jedna kondygnacja obiektu dostarcza blisko 2,7 tys. mkw. powierzchni biurowej. Jest to korzystne z punktu widzenia najemców:  – Metraż kondygnacji to wyjątkowo istotny aspekt dla najemców, ponieważ pozwala na dużą swobodę w projektowaniu przestrzeni biurowej. Umożliwia zlokalizowanie biura w obrębie jednego piętra, co wpływa m.in. na usprawnienie komunikacji wewnętrznej oraz pozwala uniknąć podziałów między zespołami pracującymi na różnych kondygnacjach – zauważa Andrzej Szczepanik, Senior Associate z łódzkiego biura Colliers.

W kompleksie znajduje się ok. 300 miejsc parkingowych. Przewidziano specjalne miejsca postojowe dla gości oraz taksówek. Pomyślano również o udogodnieniach dla rowerzystów w postaci stacji naprawczych oraz prysznicy.

Inwestycję wyróżniają liczne zielone rozwiązania m.in. zastosowanie ekologicznych materiałów budowlanych oraz wykorzystanie zrównoważonego systemu zarządzania odpadami. Ekologiczność obiektu została potwierdzona certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent. Nowoczesne technologie umożliwiają m.in. kontrolę temperatury oraz utrzymanie optymalnego poziomu wilgotności powietrza.

 

University Business Park z dogodną lokalizacją

University Business Park zlokalizowany jest w centrum Łodzi w pewnym oddalaniu od najbardziej ruchliwych ulic, co zapewnia najemcom komfort użytkowania. Do kompleksu można wjechać 2 wjazdami – do budynków zapewniono wygodny dojazd samochodem z różnych części miasta. W pobliżu inwestycji znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe. Planowane jest także przeprowadzenie ścieżki rowerowej ul. Wólczańską.

Kilka minut od University Business Park znajduje się ul. Piotrowska z obiektami usługowymi, kawiarniami i restauracjami. Atutem jest także bliskość Politechniki Łódzkiej. Do kompleksu można dotrzeć z dworca PKP Łódź Fabryczna w ciągu ok. 7 minut jazdy samochodem. Natomiast podróż z Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta zajmuje ok. 15 minut.

W ostatnich latach University Business Park stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych miejsc na biznesowej mapie Łodzi. Jestem przekonany, że dzięki współpracy z tak doświadczonym partnerem jak Colliers, nasz biurowiec zostanie w pełni skomercjalizowany i zyska na wartości – zauważa Grzegorz Boczek, Dyrektor Działu ds. najmu powierzchni biurowych GTC.

Rok 2020 zweryfikował oczekiwania najemców co do wynajmowanych powierzchni biurowych. Obecnie poszukują oni przestrzeni bezpiecznych, ale także i takich, które zapewnią komfort użytkowania pracowników – tak, aby stworzyć jak najlepsze warunki do pracy.


0.0
Napisz pierwszy komentarz