Kinnarps Polska Sp. z o.o.

EKO Nowe biura z widokiem na Wawel

Vistula Business Garden w Krakowie - wizualizacja
Vistula Business Garden - wizualizacja nocna
W Krakowie, tuż przy Bulwarach Wiślanych, naprzeciw Zamku Królewskiego na Wawelu, spółka Vistula Business Garden rozpoczęła realizację nowoczesnej inwestycji biurowej. Jej szczegóły poznaliśmy podczas prezentacji, jaka odbyła się 14 kwietnia 2015 r.

Budynek Vistula Business Garden będzie posiadał ponad 14 000 mkw. biur, rozmieszczonych na sześciu kondygnacjach, reprezentacyjny, dwukondygnacyjny i w pełni przeszklony hol z recepcją, parking naziemny, a także piętrowy garaż podziemny z miejscami postojowymi dla aut i rowerów. Minimalna powierzchnia do wynajęcia wynosi ok. 320 mkw., co oznacza, że na jednym piętrze będzie mogło rezydować nawet czterech najemców, przy zachowaniu wysokiej efektywności wykorzystania przestrzeni. Maksymalna ilości przeszkleń w elewacji budynku zapewni każdemu piętru optymalny poziom doświetlenia.

 

Vistula Business Garden to projekt biurowy, który łączy w sobie nowoczesną  architekturę, doskonałą lokalizację, a poprzez swoje atuty wspierać będzie najemców w ich strategii rozwoju. Naszym celem było stworzenie miejsca przyjaznego pracownikom, dlatego przyłożyliśmy szczególną uwagę do rozwiązań i udogodnień podnoszących komfort codziennej pracy. Również sposób zagospodarowania otoczenia wokół budynku, wspiera aktywny styl życia jego użytkowników – komentuje Maciej Sikorski, Prezes Zarządu Vistula Business Garden Sp. z o.o. S.K.

 

Projekt architektoniczny biurowca przygotowała pracownia PRC Architekci, generalnym wykonawcą została firma RE-Bau, zaś agentem wyłącznym, odpowiedzialnym za przygotowanie i realizację strategii komercjalizacji i marketingu – dział powierzchni biurowych CBRE. Krakowski rynek  biurowy odznacza się jednym z najniższych wskaźników powierzchni niewynajętych, dodatkowo Kraków uznawany jest za stolicę sektora BPO w Polsce, co naturalnie napędza zainteresowanie najemców wynajmem powierzchni. Dział powierzchni biurowych CBRE ma przyjemność odpowiadać za komercjalizację budynku Vistula Business Garden, z czego jestem niezwykle dumny. Jest to bardzo ciekawy koncept, który w naturalny sposób wpisuje się w obecne trendy dotyczące stylu pracy oraz aranżacji przestrzeni biurowych. To projekt o znakomitej lokalizacji, efektywnej przestrzeni i niezwykle przyjaznych rozwiązaniach architektonicznych – uważa Kamil Tyszkiewicz, Zastępca Dyrektora, Dział Powierzchni Biurowych, CBRE.

 

Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Marii Konopnickiej 33 nieopodal Mostu Grunwaldzkiego i Bulwarów Wiślanych oraz w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu Hilton Garden Inn. Oddanie biurowca do użytkowania planowane jest na III kwartał 2016 roku. Obecnie projekt znajduje się w trakcie certyfikacji BREEAM z oceną Very Good.

 

Vistula Business Garden jest jednym z projektów realizowanych przez krakowskiego inwestora Macieja Sikorskiego, prowadzącego działalność deweloperską w ramach grup inwestycyjnych, zarówno w sektorze nieruchomości mieszkaniowych, jak i komercyjnych. Do portfolio zrealizowanych projektów należą obiekty, takie jak: czterogwiazdkowy Hotel Hilton Garden Inn, zlokalizowany na Rynku Głównym butikowy Hotel Wentzl, a także modernizacja centrum handlowego „Sopocki Skwer”. Wśród ukończonych inwestycji mieszkaniowo-usługowych znalazło się m.in. osiedle  Ukryte pragnienia. Obecnie w przygotowaniu i realizacji, obok biurowca Vistula Business Garden, znajduje się kolejny projekt hotelowy, tworzony we współpracy z siecią Hilton Worldwide. 0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra