PGE Narodowy

PKP i Poczta Polska zainwestują wspólnie

Położony w centrum Krakowa Pałac Wołodkowiczów jest jedną z nieruchomości wystawionych na sprzedaż przez Pocztę Polską
Położony w centrum Krakowa Pałac Wołodkowiczów jest jedną z nieruchomości wystawionych na sprzedaż przez Pocztę Polską
Spółki podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy zagospodarowaniu nieruchomości w ramach projektów deweloperskich.

Spółki PKP SA i Poczta Polska SA są jednymi z największych właścicieli nieruchomości w Polsce. Podjęta współpraca będzie dotyczyła realizacji projektów deweloperskich na terenach należących do spółek. Przyszłe działania mają na celu zwiększenie potencjału nieruchomości, a także ich bardziej efektywnego ich zagospodarowania.

 

Podpisana deklaracja dotyczy terenów przy dworcu Warszawa Główna, Warszawa - ul. Chmielna oraz Gdynia Międzytorze. Termin planowanego rozpoczęcia trzech inwestycjach to 2017-18 rok. Współpraca PKP i Poczty Polskiej przy projektach deweloperskich w przyszłości może się rozwinąć. Spółki planują przeanalizować posiadane nieruchomości pod kątem podobnych inwestycji w przyszłości. Podczas wyboru będą brane pod uwagę przede wszystkim potrzeby społeczności lokalnej i potencjał biznesowy lokalizacji.

 

Tereny objęte wspólnym planem zagospodarowania należą do obydwu spółek, dlatego współpraca w tym zakresie pozwoli na realizację jeszcze większych i ciekawszych inwestycji – wyjaśnia Jarosław Bator, członek Zarządu PKP SA – Nawiązując współpracę z Pocztą Polską wykorzystujemy nasze dotychczasowe doświadczenie w prowadzeniu projektów deweloperskich z różnymi inwestorami. Obecnie realizowanych i planowanych jest 16 takich projektów. Ich łączna wartość to około 4,66 mld EUR.

 

Poczta Polska jest otwarta na różne rozwiązania optymalnego zagospodarowania swoich nieruchomości. Współpraca w tym zakresie z PKP S.A., która w wielu miejscach jest naszym sąsiadem oraz posiadane doświadczenie w realizacji projektów deweloperskich jest dla nas interesująca – podkreśla Mariusz Zarzycki, członek Zarządu Poczty Polskiej S.A.

 

W posiadaniu Poczty Polskiej jest wiele niewykorzystanych nieruchomości na terenie całego kraju, przeznaczonych do sprzedaży lub wynajmu. Ich oferty Poczta zamieszcza na swojej stronie internetowej.

 

Współpraca PKP SA i Poczty Polskiej SA odbywa się nie tylko w projektach deweloperskich. Od lutego br. w wybranych 37 placówkach z 3 województw można kupić bilety na połączenia realizowane przez PKP Intercity. Sprzedaż biletów przewoźnika w oddziałach poczty jest projektem pilotażowym przewidzianym na 3 miesiące.

 


0.0
Tagi: PKP S.A.
Napisz pierwszy komentarz