HAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoUNIMOR Development S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOmnitech Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoArchicom logoCity Office logoTétris Poland logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoCity Space logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoLC Corp S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAluprof S.A. logoGłówka Pracuje logoPRO-INVEST S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoEcho Investment logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBusiness House logoSchüco International Polska logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoINTERBIURO logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoSpectra Development logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTorus logoOlivia Business Centre logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoNowy Styl Group logoLobos Nieruchomości logoAgrobex Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCHB14 logoGhelamco Poland logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

PKP i Poczta Polska zainwestują wspólnie

Położony w centrum Krakowa Pałac Wołodkowiczów jest jedną z nieruchomości wystawionych na sprzedaż przez Pocztę Polską
Położony w centrum Krakowa Pałac Wołodkowiczów jest jedną z nieruchomości wystawionych na sprzedaż przez Pocztę Polską
Spółki podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy zagospodarowaniu nieruchomości w ramach projektów deweloperskich.

Spółki PKP SA i Poczta Polska SA są jednymi z największych właścicieli nieruchomości w Polsce. Podjęta współpraca będzie dotyczyła realizacji projektów deweloperskich na terenach należących do spółek. Przyszłe działania mają na celu zwiększenie potencjału nieruchomości, a także ich bardziej efektywnego ich zagospodarowania.

 

Podpisana deklaracja dotyczy terenów przy dworcu Warszawa Główna, Warszawa - ul. Chmielna oraz Gdynia Międzytorze. Termin planowanego rozpoczęcia trzech inwestycjach to 2017-18 rok. Współpraca PKP i Poczty Polskiej przy projektach deweloperskich w przyszłości może się rozwinąć. Spółki planują przeanalizować posiadane nieruchomości pod kątem podobnych inwestycji w przyszłości. Podczas wyboru będą brane pod uwagę przede wszystkim potrzeby społeczności lokalnej i potencjał biznesowy lokalizacji.

 

Tereny objęte wspólnym planem zagospodarowania należą do obydwu spółek, dlatego współpraca w tym zakresie pozwoli na realizację jeszcze większych i ciekawszych inwestycji – wyjaśnia Jarosław Bator, członek Zarządu PKP SA – Nawiązując współpracę z Pocztą Polską wykorzystujemy nasze dotychczasowe doświadczenie w prowadzeniu projektów deweloperskich z różnymi inwestorami. Obecnie realizowanych i planowanych jest 16 takich projektów. Ich łączna wartość to około 4,66 mld EUR.

 

Poczta Polska jest otwarta na różne rozwiązania optymalnego zagospodarowania swoich nieruchomości. Współpraca w tym zakresie z PKP S.A., która w wielu miejscach jest naszym sąsiadem oraz posiadane doświadczenie w realizacji projektów deweloperskich jest dla nas interesująca – podkreśla Mariusz Zarzycki, członek Zarządu Poczty Polskiej S.A.

 

W posiadaniu Poczty Polskiej jest wiele niewykorzystanych nieruchomości na terenie całego kraju, przeznaczonych do sprzedaży lub wynajmu. Ich oferty Poczta zamieszcza na swojej stronie internetowej.

 

Współpraca PKP SA i Poczty Polskiej SA odbywa się nie tylko w projektach deweloperskich. Od lutego br. w wybranych 37 placówkach z 3 województw można kupić bilety na połączenia realizowane przez PKP Intercity. Sprzedaż biletów przewoźnika w oddziałach poczty jest projektem pilotażowym przewidzianym na 3 miesiące.

 

Tagi: PKP S.A.
Napisz pierwszy komentarz
mantra