Park Project II

Odwrót z centrum

Ten rok najprawdopodobniej będzie stał pod znakiem dużych transakcji sprzedaży gruntów w centrach miast.

Ten rok najprawdopodobniej będzie stał pod znakiem dużych transakcji sprzedaży gruntów w centrach miast. Wezmą w nich udział spółki giełdowe, upatrujące w tym nie tylko dobrego interesu, ale także szansy na własny rozwój. Dotyczy to głównie spółek produkcyjnych, które w ciągu najbliższego roku przewidują do kilku dużych transakcji.

Sprzedaż swoich gruntów w tym roku planuje między innymi toruński Apator, zajmujący się produkcją aparatury pomiarowej. Na sprzedaży swojej działki w centrum miasta chciałby zarobić około 30 mln zł brutto, co pozwoliłoby na wykupienie 5 ha ziemi na budowę nowego zakładu w podtoruńskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Krakowska Armatura z kolei planuje do końca 2011 r. sprzedać swoje tereny w mieście, by móc przenieść się do SSE - informuje „Parkiet”
 
Natomiast zarząd firmy Impexmetal poszukuje partnera, który pomoże w wybudowaniu wieżowców, które znajdowałyby się na gruntach firmy w centrum Warszawy. Około jedną trzecią powierzchni w wieżowcach mają stanowić apartamenty, a pozostała zostanie przeznaczona na biura oraz lokale komercyjne.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Park Project II
mantra