FYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoSpectra Development logoUNIMOR Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoTétris Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoAgrobex Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoPodium Investment logoKart Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoForbo Flooring Systems Polska logoVantage Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoAluprof S.A. logoCity Space logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKwiaty dla biura logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoOlivia Business Centre logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoBusiness House logoDEVCO Sp. z.o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Wrocławianie pójdą na referendum

We wrześniu w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się lokalne referendum. Wrocławianie zostaną zapytani o cztery kwestie – budowę metra, ograniczenie ruchu samochodowego w centrum, organizację dużych imprez i...

Jest kilka ważnych spraw dla Wrocławia o wymiarze referendalnym. Dotyczą one bliższej i dalszej przyszłości naszego miasta – mówi prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. – Chciałbym wokół nich zogniskować dyskusję społeczną, a następnie zapytać o nie wrocławian we wrześniu.

 

Prezydent Wrocławia chce poruszyć w referendum trzy tematy. Pierwsze pytanie będzie dotyczyło ograniczenia ruchu samochodowego w centrum miasta ze względu na ochronę środowiska. Zakaz wjazdu starych samochodów do centrów dużych miast budzi dziś ogromnie dużo kontrowersji. Przed ewentualnym wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w naszym mieście warto o zdanie zapytać wrocławian – komentuje Rafał Dutkiewicz.

 

Kolejne zagadnienie poruszy kwestię organizacji przez Wrocław dużych imprez kulturalnych i sportowych, takich jak The World Games 2017 czy Europejska Stolica Kultury 2016. Chcemy zapytać wrocławian, czy chcą, aby Wrocław się o takie imprezy w przyszłości starał – zapowiada prezydent. – Bo z jednej strony w ogromnym stopniu wpływają one na wzrost ruchu turystycznego, znajomość i markę miasta na arenie międzynarodowej, ale z drugiej – pociągają za sobą pewne, czasami duże zobowiązania finansowe. Negatywna odpowiedź wrocławian spowoduje, że przed rozpoczęciem starań o każdą następną dużą imprezę w mieście, o zgodę na ich podjęcie Rada Miejska każdorazowo będzie pytać w lokalnym referendum.

 

W trzecim pytaniu miasto poprosi o opinię w sprawie budowy metra – czy warto starać się o budowę metra we Wrocławiu, jeśli w przyszłości pojawi się szansa na środki z Unii Europejskiej lub budżetu centralnego.

 

Czwarte pytanie pozostawiam wrocławianom. Czekam na Państwa pytania – zapowiada prezydent miasta Rafał Dutkiewicz.

 


0.0
Tagi: Wrocław
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra