bcb wrzesień 2020

Widoki z One WTC

fot. Michael Appleton, The New York Times
Pracownicy myjący podłogę w One World Observatory tuż przed przybyciem dziennikarzy, fot. Michael Appleton, The New York Times
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu, prezentujących widoki rozpościerające się z tarasu widokowego nowojorskiego wieżowca One World Trade Center.

Od 29 maja na szczycie nowo otwartego wieżowca One World Trade Center będzie otwarty taras widokowy dla zwiedzających. W minioną środę widoki rozpościerające się z drapacza chmur podziwiali (i fotografowali) zaproszeni dziennikarze.

 

Otwarty w listopadzie 2014 r. biurowiec One World Trade Center wznosi się ponad 500 m nad ulicami Manhattanu – na wysokość 104. piętra, natomiast taras widokowy One World Observatory znajduje się na 100., 101. i 102. poziomie. Wewnątrz obiekt zachwyca wspaniałymi widokami Nowego Yorku i Atlantyku, które można podziwiać z okien. Podobno w pogodny dzień widoczność rozciąga się nawet do 80 km.

 

W biurowcu znajduje się 5 wind, którymi na szczyt wieżowca można dostać się w 47 sekund. Podczas podróży wyświetlany jest film prezentujący odbudowę inwestycji. Wideo zawiera migawki ukazujące wieże World Trade Center sprzed zamachu 11 września 2001 r. Twórcy obawiali się, że takie rozwiązanie u wielu osób może wywołać bolesne wspomnienia, ostatecznie jednak uznali, że jest to najlepszy sposób, aby oddać cześć ofiarom tragicznych wydarzeń.

 

World Trade Center jest obecnie najwyższym budynkiem w Stanach Zjednoczonych. Jego budowa trwała 8 lat i pochłonęła 3,8 mld dolarów. Pierwsi najemcy pracę w biurowcu rozpoczęli w listopadzie 2014 r.  Obiekt zlokalizowany jest w centralnym miejscu 16-hektarowej działki, na której kiedyś stały bliźniacze wieże, zniszczone w zamachu 11 września 2001 r.

 

Zachęcamy do obejrzemia filmu z One World Trade Center:


0.0
Napisz pierwszy komentarz