Giant

Nowy najemca w nowojorskim One World Trade Center

Cushman & Wakefield sfinalizowała umowę na Manhattanie.

Firma Cushman&Wakefield sfinalizowała umowę najmu 92 900 m kw. powierzchni biurowej w biurowcu One World Trade Center. Amerykańskie imperium wydawnicze Condé Nast będzie jednym z głównych najemców wieży One World Trade Center, której koszt budowy wyniesie ponad trzy miliardy dolarów.

Firma Cushman & Wakefield jako agent wyłączny Port Authority of New York and New Jersey oraz Durst Organization, uczestniczyła w transakcji najmu prawie 93 000 m kw. powierzchni w One World Trade Center na Manhattanie, co stanowi jedną trzecią powierzchni najmu biurowca.

Port Authority, który wspólnie z Durst Organization jest inwestorem budynku, zlecił firmie Cushman & Wakefield w 2007 r. komercjalizację powierzchni biurowej w One World Trade Center. Budynek zostanie ukończony w 2013 r. za kwotę 3,1 mld dolarów. Docelowo obiekt będzie oferować ok. 278 tys. m kw. powierzchni.

Podpisanie umowy najmu z Condé Nast to wyraźny sygnał ożywienia na rynku Dolnego Manhattanu. Jest to największa transakcja najmu w sektorze prywatnym w tym rejonie od 20 lat. Condé Nast zamierza przenieść swoją siedzibę i wszystkie biura rozrzucone w kilku biurowcach Środkowego Manhattanu do jednej lokalizacji w One World Trade Center, w którym zajmie piętra od 20. do 41. 

To wielkie wyróżnienie dla firmy Cushman & Wakefield, że może reprezentować Port Authority i jego partnera kapitałowego Durst Organization w tej kluczowej transakcji – powiedział Glenn Rufrano, prezes i dyrektor generalny Cushman & Wakefield. Ta przełomowa transakcja dowodzi słuszności przewidywań Port Authority dotyczących potencjału rozwoju Dolnego Manhattanu.

W transakcji Port Authority reprezentowali Tara I. Stacom, wiceprzewodnicząca zarządu Cushman & Wakefield, oraz dyrektor wykonawczy firmy Alan L. Stein.

Pozyskanie jednej z najbardziej znanych w świecie marek Condé Nast jako najemcy w tym obiekcie potwierdza, że World One Trade Center jest pożądaną lokalizacją dla firm poszukujących najnowocześniejszej powierzchni – powiedziała Tara I. Stacom, wiceprzewodnicząca zarządu Cushman & Wakefield.

Umowa podpisana z Condé Nast jest drugą transakcją najmu powierzchni biurowej w One World Trade Center zawartą z dużym najemcą. Firma China Center New York LLC, będąca oddziałem Vantone Industrial Co., Ltd., podpisała w marcu 2009 r. umowę najmu ponad 17 700 m kw. powierzchni. Vantone zajmie część 64. piętra oraz całą powierzchnię pięter od 65. do 69.

Zespołem reprezentującym Condé Nast przy tej transakcji kierowali wiceprzewodniczący zarządu firmy CB Richard Ellis – Mary Anne Tighe i Gregory A. Tosko.

Wysokość One World Trade Center wraz z anteną wyniesie 541 metrów. Będzie to najwyższy budynek na półkuli zachodniej. Do chwili obecnej wybudowano 67 pięter (co tydzień powstaje nowe pietro).

Nieruchomość będzie oferować 278 700 m kw. powierzchni biurowej klasy A na 71 piętrach. One World Trade Center, został zaprojektowany przez światowej sławy architekta Davida Childsa z biura architektonicznego Skidmore Owings & Merrill, zgodnie z najwyższymi standardami ekologicznymi, w oparciu o kryteria LEED Gold ustanowione przez US Green Buildings Council.

Port Authority of New York and New Jersey to instytucja stanowa zarządzająca lotniskami, mostami i portami, obsługująca wiele z najbardziej ruchliwych i najważniejszych połączeń transportowych w regionie. Jest także właścicielem położonego na Dolnym Manhattanie terenu o powierzchni ponad 6 ha zajmowanego przez World Trade Center.

Firma Durst Organization, którą w 1915 r. założył Joseph Durst, wybudowała na środkowym Manhattanie wysokiej klasy biurowce o łącznej powierzchni 929 000 mkw. Jest także ich właścicielem i zarządcą. Durst Organization jest światowym liderem w dziedzinie inwestycji w nieruchomości komercyjne i mieszkalne o wysokich parametrach i zaawansowanych rozwiązaniach w zakresie ochrony środowiska.


0.0
Napisz pierwszy komentarz