Inter-bud Fabryczna - duży

Polska liderem inwestycji komercyjnych

Polsce i Rosji przypadło łącznie 75 proc. transakcji kupna na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Polsce i Rosji przypadło w 2010 r. łącznie 75 proc. transakcji kupna na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej – wynika z raportu CB Richard Ellis. Całkowita wartość inwestycji w 3 kwartale wyniosła w tym rejonie 1,5 mld euro. Oznacza to wzrost o 60 proc. stosunku kwartalnym, najwyższy w całej Europie.

Wartość inwestycji komercyjnych od początku 2010 r. wyniosła 3,3 mld euro, przekraczając już wynik z całego 2009 r., wynoszący 2,6 mld. W samej Polsce przeprowadzono 45 proc. spośród wszystkich transakcji. Tuż za nią sytuuje się Rosja z wynikiem 32 proc. - wynika z raportu CBRE.

Średnia wartość inwestycji wyniosła 70 mln euro. Największa przeprowadzona transakcja dotyczyła rosyjskiego business parku, który sprzedano za 285 mln euro.

Zwiększona aktywność inwestycyjna w połączeniu z rosnącą liczbą transakcji powoduje, że instytucje finansowe chętniej kredytują nowe inwestycje komercyjne.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra