PRO-INVEST S.A. logoKart Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoSchüco International Polska logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDorbud S.A. logoLobos Nieruchomości logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoAluprof S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCOTEX Office Centre logoSpectra Development logoPorto Office B Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPartner Capital Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoEcho Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBusiness House logoOnyx Business Point logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoLC Corp S.A. logoTorus logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoAgrobex Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCHB14 logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKwiaty dla biura logoArchicom logoGhelamco Poland logoCity Space logoHAVRE Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Gdynia ma inkubator

28 maja odbyło się uroczyste otwarcie Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości realizowany był od listopada 2012 r. przy wsparciu finansowym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, Infrastruktura dla Rozwoju Firm Innowacyjnych, Gminy Miasta Gdynia oraz Fundacji Gospodarczej, która jest jego właścicielem.

 

Celem Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości jest wspieranie rozwoju sektora mikro, małych i średnich firm, które już teraz odgrywają znaczącą rolę w gospodarce Trójmiasta. Budynek o powierzchni całkowitej przekraczającej 2900 mkw. może przyjąć pod swoje skrzydła od 30 do 50 młodych przedsiębiorców. Oprócz biur będą mieściły się w nim sale konferencyjno-szkoleniowe oraz część gastronomiczna, w której będą mogły odbywać się biznesowe spotkania.

 

W obiekcie utworzony zostanie ośrodek wspierania innowacji, odpowiedzialny za transfer wiedzy i technologii pomiędzy światem nauki i biznesu, w tym m.in. pozyskiwanie z pomorskich szkół wyższych informacji o nowych projektach, ułatwianie komunikacji między przedsiębiorcami i naukowcami, aktywizacja studentów, prowadzenie szkoleń dla nowo powstałych firm, organizacja szkoleń i warsztatów tematycznych.

 

W ramach Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości powstanie Multimedialne Centrum Rozwoju (MCR), dysponujące pomieszczeniem wyposażonym w nowoczesny sprzęt multimedialny i komputerowy, wykorzystywany do realizacji usług doradczych czy szkoleniowych. Dzięki niemu użytkownicy inkubatora będą mogli korzystać z usług wspierających ich własny rozwój, a przez to także rozwój firm, które prowadzą.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra