City Space logoPodium Investment logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoForbo Flooring Systems Polska logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAgrobex Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTétris Poland logoOlivia Business Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoRIS Kotes logoSpectra Development logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKart Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoTorus logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Gdynia ma inkubator

28 maja odbyło się uroczyste otwarcie Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości realizowany był od listopada 2012 r. przy wsparciu finansowym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, Infrastruktura dla Rozwoju Firm Innowacyjnych, Gminy Miasta Gdynia oraz Fundacji Gospodarczej, która jest jego właścicielem.

 

Celem Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości jest wspieranie rozwoju sektora mikro, małych i średnich firm, które już teraz odgrywają znaczącą rolę w gospodarce Trójmiasta. Budynek o powierzchni całkowitej przekraczającej 2900 mkw. może przyjąć pod swoje skrzydła od 30 do 50 młodych przedsiębiorców. Oprócz biur będą mieściły się w nim sale konferencyjno-szkoleniowe oraz część gastronomiczna, w której będą mogły odbywać się biznesowe spotkania.

 

W obiekcie utworzony zostanie ośrodek wspierania innowacji, odpowiedzialny za transfer wiedzy i technologii pomiędzy światem nauki i biznesu, w tym m.in. pozyskiwanie z pomorskich szkół wyższych informacji o nowych projektach, ułatwianie komunikacji między przedsiębiorcami i naukowcami, aktywizacja studentów, prowadzenie szkoleń dla nowo powstałych firm, organizacja szkoleń i warsztatów tematycznych.

 

W ramach Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości powstanie Multimedialne Centrum Rozwoju (MCR), dysponujące pomieszczeniem wyposażonym w nowoczesny sprzęt multimedialny i komputerowy, wykorzystywany do realizacji usług doradczych czy szkoleniowych. Dzięki niemu użytkownicy inkubatora będą mogli korzystać z usług wspierających ich własny rozwój, a przez to także rozwój firm, które prowadzą.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra