Business House logoLC Corp S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCHB14 logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoHAVRE Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoCity Office logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoSpectra Development logoINTERBIURO logoCity Space logoLobos Nieruchomości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoEcho Investment logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoSchüco International Polska logoGłówka Pracuje logoArchicom logoGhelamco Poland logoKwiaty dla biura logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTorus logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoNowy Styl Group logoCOTEX Office Centre logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOnyx Business Point logoKart Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Gdynia ma inkubator

28 maja odbyło się uroczyste otwarcie Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości realizowany był od listopada 2012 r. przy wsparciu finansowym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, Infrastruktura dla Rozwoju Firm Innowacyjnych, Gminy Miasta Gdynia oraz Fundacji Gospodarczej, która jest jego właścicielem.

 

Celem Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości jest wspieranie rozwoju sektora mikro, małych i średnich firm, które już teraz odgrywają znaczącą rolę w gospodarce Trójmiasta. Budynek o powierzchni całkowitej przekraczającej 2900 mkw. może przyjąć pod swoje skrzydła od 30 do 50 młodych przedsiębiorców. Oprócz biur będą mieściły się w nim sale konferencyjno-szkoleniowe oraz część gastronomiczna, w której będą mogły odbywać się biznesowe spotkania.

 

W obiekcie utworzony zostanie ośrodek wspierania innowacji, odpowiedzialny za transfer wiedzy i technologii pomiędzy światem nauki i biznesu, w tym m.in. pozyskiwanie z pomorskich szkół wyższych informacji o nowych projektach, ułatwianie komunikacji między przedsiębiorcami i naukowcami, aktywizacja studentów, prowadzenie szkoleń dla nowo powstałych firm, organizacja szkoleń i warsztatów tematycznych.

 

W ramach Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości powstanie Multimedialne Centrum Rozwoju (MCR), dysponujące pomieszczeniem wyposażonym w nowoczesny sprzęt multimedialny i komputerowy, wykorzystywany do realizacji usług doradczych czy szkoleniowych. Dzięki niemu użytkownicy inkubatora będą mogli korzystać z usług wspierających ich własny rozwój, a przez to także rozwój firm, które prowadzą.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra