Ghelamco Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoArchicom logoEcho Investment logoOlivia Business Centre logoTorus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoForbo Flooring Systems Polska logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTERBIURO logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-BUD logoVantage Development S.A. logoBusiness House logoKontor logoLC Corp S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCOTEX Office Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGTV Lighting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTétris Poland logoPodium Investment logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Gdynia ma inkubator

28 maja odbyło się uroczyste otwarcie Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości realizowany był od listopada 2012 r. przy wsparciu finansowym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, Infrastruktura dla Rozwoju Firm Innowacyjnych, Gminy Miasta Gdynia oraz Fundacji Gospodarczej, która jest jego właścicielem.

 

Celem Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości jest wspieranie rozwoju sektora mikro, małych i średnich firm, które już teraz odgrywają znaczącą rolę w gospodarce Trójmiasta. Budynek o powierzchni całkowitej przekraczającej 2900 mkw. może przyjąć pod swoje skrzydła od 30 do 50 młodych przedsiębiorców. Oprócz biur będą mieściły się w nim sale konferencyjno-szkoleniowe oraz część gastronomiczna, w której będą mogły odbywać się biznesowe spotkania.

 

W obiekcie utworzony zostanie ośrodek wspierania innowacji, odpowiedzialny za transfer wiedzy i technologii pomiędzy światem nauki i biznesu, w tym m.in. pozyskiwanie z pomorskich szkół wyższych informacji o nowych projektach, ułatwianie komunikacji między przedsiębiorcami i naukowcami, aktywizacja studentów, prowadzenie szkoleń dla nowo powstałych firm, organizacja szkoleń i warsztatów tematycznych.

 

W ramach Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości powstanie Multimedialne Centrum Rozwoju (MCR), dysponujące pomieszczeniem wyposażonym w nowoczesny sprzęt multimedialny i komputerowy, wykorzystywany do realizacji usług doradczych czy szkoleniowych. Dzięki niemu użytkownicy inkubatora będą mogli korzystać z usług wspierających ich własny rozwój, a przez to także rozwój firm, które prowadzą.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra