Olivia Business Centre logoHexagon logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoWOMAK HOLDING logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTriGranit Corporation logoAluprof S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoGhelamco Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoUNIMOR Development S.A. logoArchicom logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoLobos Nieruchomości logoBREMA Sp. z.o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoALLCON INVESTMENT logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoPRO-INVEST S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoKwiaty dla biura logoPartner Capital Group logoBusiness House logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcho Investment logoDorbud S.A. logoCHB14 logoCity Space logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoSawig Invest Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTorus logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Gdynia ma inkubator

28 maja odbyło się uroczyste otwarcie Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości realizowany był od listopada 2012 r. przy wsparciu finansowym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, Infrastruktura dla Rozwoju Firm Innowacyjnych, Gminy Miasta Gdynia oraz Fundacji Gospodarczej, która jest jego właścicielem.

 

Celem Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości jest wspieranie rozwoju sektora mikro, małych i średnich firm, które już teraz odgrywają znaczącą rolę w gospodarce Trójmiasta. Budynek o powierzchni całkowitej przekraczającej 2900 mkw. może przyjąć pod swoje skrzydła od 30 do 50 młodych przedsiębiorców. Oprócz biur będą mieściły się w nim sale konferencyjno-szkoleniowe oraz część gastronomiczna, w której będą mogły odbywać się biznesowe spotkania.

 

W obiekcie utworzony zostanie ośrodek wspierania innowacji, odpowiedzialny za transfer wiedzy i technologii pomiędzy światem nauki i biznesu, w tym m.in. pozyskiwanie z pomorskich szkół wyższych informacji o nowych projektach, ułatwianie komunikacji między przedsiębiorcami i naukowcami, aktywizacja studentów, prowadzenie szkoleń dla nowo powstałych firm, organizacja szkoleń i warsztatów tematycznych.

 

W ramach Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości powstanie Multimedialne Centrum Rozwoju (MCR), dysponujące pomieszczeniem wyposażonym w nowoczesny sprzęt multimedialny i komputerowy, wykorzystywany do realizacji usług doradczych czy szkoleniowych. Dzięki niemu użytkownicy inkubatora będą mogli korzystać z usług wspierających ich własny rozwój, a przez to także rozwój firm, które prowadzą.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra