Tork

Gotowa konstrukcja OVO Wrocław

Budowa OVO Wrocław zbliża się ku końcowi
OVO Wrocław w budowie
Na budowie futurystycznej inwestycji OVO Wrocław zakończyło się wznoszenie betonowej konstrukcji. Tym samym obiekt osiągnął stan surowy. Do wykonania pozostałą elewacja i wykończenie wnętrz. Pierwszych gości OVO przyjmie już za rok.

Generalny wykonawca OVO Wrocław pierwsze prace rozpoczął pod koniec kwietnia 2014 r. Wystarczył rok, by od poziomu dwóch kondygnacji podziemnych projekt urósł do wysokości ponad 20 m. Zakończono już betonowanie dachu, co oznacza, że konstrukcja kompleksu jest w całości gotowa. To dla nas kolejny kamień milowy inwestycji. Jesienią ubiegłego roku świętowaliśmy wyjście budowy z ziemi, a pół roku później cała konstrukcja jest już gotowa – komentuje Shuckie Ovadiah, inwestor i CEO OVO Wrocław. – Jesteśmy za połową realizacji naszej wizji. OVO Wrocław jako budynek nowoczesny i otwarty dla wszystkich osób doskonale odnajduje się w centrum tego dynamicznego miasta.

 

Obecnie na budowie OVO Wrocław pracuje ok. 350 osób. Zdemontowany został jeden z czterech – niepotrzebnych już – dźwigów, a teraz trwa demontaż drugiego. Większość robót prowadzona jest we wnętrzach budynku. Na poziomach podziemnych oraz na parterze i dwóch pierwszych piętrach kończą się roboty murarskie. To skomplikowana budowa, która wymaga koordynacji prac na wielu poziomach. Sam kształt budynku – zaokrąglony, niekonwencjonalny – wymaga montażu innych szalunków niż przy budowie typowych, kanciastych obiektów – mówi Marcin Kaznowski, manager projektu OVO Wrocław. – Wznoszenie tak oryginalnego obiektu nie zdarza się często i daje ogromną satysfakcję.

 

Część sił przeniesiono na elewację. Na pierwszym i drugim piętrze, gdzie zlokalizowane będą pokoje pięciogwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton, odbywa się montaż ślusarki okiennej. Powstaje również elewacja OVO Wrocław. Podkonstrukcja dla corianu jest już wykonana w ponad 50%. Równolegle trwa montaż tego estetycznego i bardzo trwałego materiału, który do tej pory pokrył 15% elewacji, głównie od strony ulicy Traugutta – mówi Jacek Paśko, inspektor nadzoru OVO Wrocław.

 

Corian to wynalazek firmy DuPont, posiadającej patent na takie materiały, jak teflon czy kewlar. Surowiec ten pokryje elewację OVO Wrocław i w punkcie szczytowym budynku utworzy tzw. żagiel, sięgający powyżej dachu. Będzie to najwyższy punkt OVO Wrocław – 29 metrów nad poziomem gruntu – widoczny na rogu ulic Traugutta i Podwale.

 

Generalnym wykonawcą prac jest firma Eiffage Polska Budownictwo SA. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design & build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, dzięki czemu kompleks OVO Wrocław będzie gotowy w 2016 roku.

 

Dziewięciokondygnacyjny kompleks osiągnie wysokość 25 metrów nad ziemią i połączy w sobie wiele funkcji: apartamenty, penthouse'y, biura, lokale usługowe, centrum fitness oraz hotel. Projekt budynku został przygotowany przez pracownię Gottesman–Szmelcman Architecture, a jego inwestorem jest spółka Wings Properties, wchodząca w skład grupy deweloperskiej Star Group Poland.

 


0.0
Tagi: OVO Wrocław
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra