Fabryka Mebli Biurowych MDD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoCity Space logoTorus logoBusiness House logoCOTEX Office Centre logoKwiaty dla biura logoGTV Lighting logoSpectra Development logoINTERBIURO logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoRIS Kotes logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoPodium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-BUD logoNowy Styl Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Inkubator komputerowy w NCŁ

NCŁ - drugi obszar rewitalizacji, wiz. Biuro Architekta Miasta
NCŁ - drugi obszar rewitalizacji, wiz. Biuro Architekta Miasta
Nieruchomość znajdująca się przy ul. Sienkiewicza w Łodzi zostanie zrewitalizowana i przeznaczona na potrzeby inkubatora dla firm z branży gier komputerowych i aplikacji mobilnych.

W inkubatorze przedsiębiorczości znajdującym się w obrębie Nowego Centrum Łodzi będą mieściły się lokale wyposażone w infrastrukturę niezbędną do prowadzenia działalności przez firmy z sektora nowoczesnych technologii. Powierzchnia nieruchomości znajdującej się przy ul. Sienkiewicza 22, zabudowanej czterema budynkami, zajmuje ponad 2000 mkw.

 

Celem Inkubatora jest wspomaganie rozwoju nowo powstałych firm oraz optymalizacja warunków dla ich działalności i transferu technologii. Udogodnieniem dla małych i średnich przedsiębiorstw będzie specjalna oferta usług, takich jak: doradztwo ekonomiczne, finansowe, prawne, patentowe, organizacyjne i technologiczne; pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych; tworzenie klimatu dla podejmowania działalności gospodarczej i realizacji przedsięwzięć innowacyjnych; ułatwianie kontaktów z instytucjami naukowymi i biznesem.

 

Projekt inkubatora przedsiębiorczości będzie komplementarny w stosunku do już rozpoczętych albo planowanych działań: EC-1 Południowy - Wschód - Centrum Gier Komputerowych i Komiksu, EC-1 Wschód - Motion Capture, projekty uczelni wyższych - ASP i PŁ.

 

Wartość globalnego rynku gier komputerowych wynosi ok. 70 mld USD, rynek ten rośnie o 7 proc. rocznie. W Polsce wartość rynku gier opiewa na kwotę 450 mln USD. Statystyki pokazują, że aż 12 mln Polaków gra w gry komputerowe, z tego 30 proc. nawet kilka razy w tygodniu.

 


0.0
Tagi: Łódź
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra