Tétris Poland logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-BUD logoINTERBIURO logoBusiness House logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoPodium Investment logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoSpectra Development logoKontor logoNowy Styl Group logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoVantage Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Biura zamiast mieszkań

W stolicy rośnie popyt na drogie, ekskluzywne powierzchnie biurowe znajdujące się w ścisłym centrum.

W stolicy rośnie popyt na drogie, ekskluzywne powierzchnie biurowe znajdujące się w ścisłym centrum, stąd też decyzja o przekwalifikowaniu Prosta Tower z budynku mieszkalnego na biurowiec.

Budynek znajdujący się przy Prostej 32, ma już szkielet, a i elewacja jest powoli kładziona - czytamy w "Rzeczpospolitej". Lokalizacja jest atrakcyjna, ponieważ planowo, obok ma być usytuowane metro. Do użytku budynek ma zostać oddany w kwietniu przyszłego roku. 5,5 tys. m kw. - tyle ma obejmować powierzchnia pod wynajem. Prosta Tower ma mieć 24 kondygnacje, z czego 5 ma znajdować się pod ziemią. Decyzja o przekwalifikowaniu została podjęta na podstawie zestawień ekonomicznych, które pokazują wzrost popytu na lokale biurowe.

Przy doborze miejsca, w którym usytuowane będzie biuro najemcy kierują się prestiżem, który dają takie dzielnice jak: Śródmieście, Mokotów, Aleje. Ujazdowskie, Plac Trzech Krzyży, Nowy Świat. Średnia cena najmu kształtuje się tam w granicach 23 euro za m kw. miesięcznie. Ważnym determinantem jest również budżet najemcy, dobra komunikacja oraz liczba miejsc parkingowych.

Na rynku nieruchomości biurowych ceny są raczej stabilne bez większych spadków czy podwyżek. Niezmiennym pozostaje też koszt najmu w Warszawie, który jest wyższy niż w innych dużych miastach jak Kraków czy Poznań.
 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra