Vastint Poland Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoPodium Investment logoSpectra Development logoVantage Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoTorus logoCity Space logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-BUD logoKontor logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOlivia Business Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoNowy Styl Group logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoArchicom logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Wojewoda zezwolił na Żagiel

Wojewoda mazowiecki przywrócił deweloperowi pozwolenie na budowę biurowca Liebeskinda.

Wojewoda mazowiecki przywrócił deweloperowi pozwolenie na budowę biurowca Liebeskinda – podaje „Rzeczpospolita”. Decyzja wojewody jest ostateczna, co oznacza, że żadne przeszkody administracyjne nie powinny już stanąć na drodze do powstania w Warszawie nowoczesnego biurowca. Deweloper, francuska firma Orco Property Group, zapowiada, że ukończy budowę wieżowca przed rozpoczęciem Euro 2012.

Problemy z pozwoleniem na budowę Żagla zaczęły sie po tym, jak siedmiu sąsiadów powstającego budynku zaskarżyło decyzję administracyjną. Mieszkańcy okolicznego bloku wskazywali m.in. na większą niż deklarowana przez dewelopera liczbę miejsc parkingowych oraz braki w dokumentacji.

Sprawa ciągnęła się miesiącami. Po tym, jak wojewódzki sąd administracyjny cofnął pozwolenie, sprawa trafiła do NSA, który przekazał ją z powrotem do wojewody. W międzyczasie deweloper rozważał możliwość złożenia przeciw Polsce pozwu do sądu arbitrażowego o 600 mln zł poniesionych strat.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra