Business House logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoForbo Flooring Systems Polska logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoNowy Styl Group logoUNIMOR Development S.A. logoCity Space logoINTERBIURO logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoPodium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoTétris Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKontor logoFYI Commercial Consulting logoVantage Development S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoOlivia Business Centre logoTorus logoSpectra Development logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Sprzedaż państwowych nieruchomości

Resort skarbu i kontrolowane przez niego spółki wystawiają na sprzedaż nieruchomości.

Resort skarbu i kontrolowane przez niego spółki wystawiają na sprzedaż nieruchomości. Już niedługo będzie można wejść w posiadanie atrakcyjnych budynków, które znajdują się w centrach dużych miast.

Wśród nieruchomości znajdujących się w ofercie jest wieżowiec Intraco w Warszawie, a za jego prywatyzację resort skarbu może pozyskać 240 mln zł – podaje „Rzeczpospolita”. Wydawnictwo Bellona, które też jest na sprzedaż – to gratka dla deweloperów. Położone jest w centrum Warszawy i znajduje się w bliskim sąsiedztwie działki, gdzie powstaje 220-metrowy wieżowiec Warsaw Spire. Na sprzedaż wystawiony jest również Hotel Centrum w Łodzi oraz Chemobudowa w Krakowie. Przetargami mają być objęte liczne grunty.

Całe przedsięwzięcie nie wzbudza aplauzu wśród analityków rynkowych, którzy uważają, że proponowane ceny sprzedaży są wygórowane. Kolejnym utrudnieniem są negocjacje z państwowymi spółkami, ponieważ te bronią się przed ewentualnymi zarzutami o niegospodarność.

Proponowanym wyjściem awaryjnym może okazać się holding skupiający atrakcyjne firmy i grunty państwowe, który byłby wprowadzony na GPW w przyszłym roku.
 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra