Lobos Nieruchomości logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoUNIMOR Development S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHexagon logoBusiness House logoFYI Commercial Consulting logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoNowy Styl Group logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEcophon Saint-Gobain logoPartner Capital Group logoSchüco International Polska logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoTorus logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAgrobex Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGhelamco Poland logoCHB14 logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSawig Invest Group logoArchicom logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDorbud S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoOlivia Business Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoEcho Investment logoALLCON INVESTMENT logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Atrium 2 – budowa na półmetku

Atrium 2 - budowa na półmetku
Atrium 2 - wizualizacja
Biurowiec Atrium 2 realizowany przez firmę Skanska w centrum Warszawy ma już osiem z piętnastu kondygnacji naziemnych. Znajdą się w nim nowoczesne biura z loggiami, biblioteką i obszernym holem.

Atrium 2 powstaje przy rondzie ONZ, tuż obok nowej linii metra i ok. 10 min pieszo od Dworca Centralnego. Działka, na której znajduje się inwestycja mieście się w drugiej linii zabudowy, przy ul. Pereca. Dzięki takiej lokalizacji projekt połączy obecność w ścisłym centrum miasta i kameralną atmosferę pracy.

 

Atrium 2 budujemy przede wszystkim z myślą o najemcach i ich pracownikach. Na każdym etapie realizacji projektu blisko współpracujemy z najemcami. Dzięki temu mamy możliwość weryfikowania ich potrzeb i odpowiadania na nie. Chcielibyśmy, żeby przyszli użytkownicy biura czuli się w nim wyjątkowo. Podczas tworzenia projektu Atrium 2 świadomie zrezygnowaliśmy z części powierzchni najmu na parterze, na rzecz przestronnego, funkcjonalnego holu, w którym znajdą się dodatkowe usługi, m.in. kącik prasowy czy biblioteka. Chcemy zaaranżować też restaurację w formie półotwartej, umożliwiającej wejście bezpośrednio do holu – wyjaśnia Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynku w Skanska Property Poland.

 

Inwestor tworzy budynek, który będzie odpowiadał na potrzeby młodych osób, szukających pracy, którzy przykładają coraz większą wagę do miejsca pracy. Badanie przeprowadzone przez JLL i Skanska pokazuje, że ponad 80 proc. kandydatów chciałoby zobaczyć swoje przyszłe biuro przed podjęciem decyzji o przyjęciu oferty pracy. Biurowiec Atrium 2 będzie wyposażony w szereg udogodnień, m.in. w loggie na każdym piętrze i przestronny hol, który będzie mógł służyć za miejsce spotkań. Na każdym z pięter budynku znajdzie się aż sześć loggii, które będą mogły zostać wykorzystane zgodnie z życzeniem najemcy m.in. jako miejsce nieformalnych spotkań dla pracowników – potwierdza Arkadiusz Rudzki.

 

Atrium 2 został zaprojektowany przez polską pracownię PRC Architekci. Jego projekt nawiązuje do przedwojennego modernizmu, dzięki czemu wpisuje się w architekturę Warszawy. Podstawowymi założeniami koncepcji architektonicznej budynku Atrium 2 było zaprojektowanie nowoczesnego budynku biurowego klasy A o współczesnej, a jednocześnie ponadczasowej architekturze. Świadomie nawiązaliśmy do warszawskiego modernizmu międzywojennego, dzięki czemu otrzymaliśmy budynek wyróżniający się wyrafinowaną elegancją na tle warszawskich obiektów biurowych. Atrium 2 jest oszczędny w detalu, a jednocześnie posiada zdecydowany charakter – wyjaśnia Borys Juraszyński z pracowni PRC Architekci. W biurowcu znajdą się również nawiązania do historii miasta. Fragment parterowej elewacji ozdobi wzór, imitujący mozaikę ułożoną z „warszawskich gorsecików”, popularnego motywu warszawskiej architektury lat 30. XX wieku.

 

Atrium 2 zaoferuje najemcom ponad 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni najmu na 15 kondygnacjach naziemnych. W garażu podziemnym znajdzie się 125 miejsc parkingowych. Połowa prac budowlanych jest już za nami. Wszystko idzie zgodnie z planem. Budujemy w tempie jednego piętra na ok. 10 dni. Pozwolenie na użytkowanie planujemy uzyskać na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2016 r. – mówi Arkadiusz Rudzki. Budynek jest przygotowywany zgodnie z ideą Workplaces by Skanska, według standardów zrównoważonego budownictwa. Jest precertyfikowany w systemie LEED na poziomie Platinum. Generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska SA.

Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
melas :
nie posrejcież sie
27 lipca 2015 21:06
real connect 2017
mantra