Aluprof S.A. logoPodium Investment logoKontor logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoArchicom logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCity Space logoLC Corp S.A. logoCOTEX Office Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVantage Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoForbo Flooring Systems Polska logoGhelamco Poland logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoEcho Investment logoFYI Commercial Consulting logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoINTERBIURO logoTétris Poland logoARTSERVIS sp. z o.o. logoGTV Lighting logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoHAVRE Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoPorto Office A Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoSpectra Development logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Atrium 2 – budowa na półmetku

Atrium 2 - budowa na półmetku
Atrium 2 - wizualizacja
Biurowiec Atrium 2 realizowany przez firmę Skanska w centrum Warszawy ma już osiem z piętnastu kondygnacji naziemnych. Znajdą się w nim nowoczesne biura z loggiami, biblioteką i obszernym holem.

Atrium 2 powstaje przy rondzie ONZ, tuż obok nowej linii metra i ok. 10 min pieszo od Dworca Centralnego. Działka, na której znajduje się inwestycja mieście się w drugiej linii zabudowy, przy ul. Pereca. Dzięki takiej lokalizacji projekt połączy obecność w ścisłym centrum miasta i kameralną atmosferę pracy.

 

Atrium 2 budujemy przede wszystkim z myślą o najemcach i ich pracownikach. Na każdym etapie realizacji projektu blisko współpracujemy z najemcami. Dzięki temu mamy możliwość weryfikowania ich potrzeb i odpowiadania na nie. Chcielibyśmy, żeby przyszli użytkownicy biura czuli się w nim wyjątkowo. Podczas tworzenia projektu Atrium 2 świadomie zrezygnowaliśmy z części powierzchni najmu na parterze, na rzecz przestronnego, funkcjonalnego holu, w którym znajdą się dodatkowe usługi, m.in. kącik prasowy czy biblioteka. Chcemy zaaranżować też restaurację w formie półotwartej, umożliwiającej wejście bezpośrednio do holu – wyjaśnia Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynku w Skanska Property Poland.

 

Inwestor tworzy budynek, który będzie odpowiadał na potrzeby młodych osób, szukających pracy, którzy przykładają coraz większą wagę do miejsca pracy. Badanie przeprowadzone przez JLL i Skanska pokazuje, że ponad 80 proc. kandydatów chciałoby zobaczyć swoje przyszłe biuro przed podjęciem decyzji o przyjęciu oferty pracy. Biurowiec Atrium 2 będzie wyposażony w szereg udogodnień, m.in. w loggie na każdym piętrze i przestronny hol, który będzie mógł służyć za miejsce spotkań. Na każdym z pięter budynku znajdzie się aż sześć loggii, które będą mogły zostać wykorzystane zgodnie z życzeniem najemcy m.in. jako miejsce nieformalnych spotkań dla pracowników – potwierdza Arkadiusz Rudzki.

 

Atrium 2 został zaprojektowany przez polską pracownię PRC Architekci. Jego projekt nawiązuje do przedwojennego modernizmu, dzięki czemu wpisuje się w architekturę Warszawy. Podstawowymi założeniami koncepcji architektonicznej budynku Atrium 2 było zaprojektowanie nowoczesnego budynku biurowego klasy A o współczesnej, a jednocześnie ponadczasowej architekturze. Świadomie nawiązaliśmy do warszawskiego modernizmu międzywojennego, dzięki czemu otrzymaliśmy budynek wyróżniający się wyrafinowaną elegancją na tle warszawskich obiektów biurowych. Atrium 2 jest oszczędny w detalu, a jednocześnie posiada zdecydowany charakter – wyjaśnia Borys Juraszyński z pracowni PRC Architekci. W biurowcu znajdą się również nawiązania do historii miasta. Fragment parterowej elewacji ozdobi wzór, imitujący mozaikę ułożoną z „warszawskich gorsecików”, popularnego motywu warszawskiej architektury lat 30. XX wieku.

 

Atrium 2 zaoferuje najemcom ponad 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni najmu na 15 kondygnacjach naziemnych. W garażu podziemnym znajdzie się 125 miejsc parkingowych. Połowa prac budowlanych jest już za nami. Wszystko idzie zgodnie z planem. Budujemy w tempie jednego piętra na ok. 10 dni. Pozwolenie na użytkowanie planujemy uzyskać na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2016 r. – mówi Arkadiusz Rudzki. Budynek jest przygotowywany zgodnie z ideą Workplaces by Skanska, według standardów zrównoważonego budownictwa. Jest precertyfikowany w systemie LEED na poziomie Platinum. Generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska SA.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
melas :
nie posrejcież sie
27 lipca 2015 21:06
Podium Park banner duży
mantra