Dorbud S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoBusiness House logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoPRO-INVEST S.A. logoKart Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGhelamco Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoArchicom logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoSchüco International Polska logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoSpectra Development logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcho Investment logoOmnitech Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPorto Office B Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoFYI Commercial Consulting logoGTV Lighting logoLC Corp S.A. logoCHB14 logoCity Space logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKwiaty dla biura logoCOTEX Office Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

EKO Atrium 2 – budowa na półmetku

Atrium 2 - budowa na półmetku
Atrium 2 - wizualizacja
Biurowiec Atrium 2 realizowany przez firmę Skanska w centrum Warszawy ma już osiem z piętnastu kondygnacji naziemnych. Znajdą się w nim nowoczesne biura z loggiami, biblioteką i obszernym holem.

Atrium 2 powstaje przy rondzie ONZ, tuż obok nowej linii metra i ok. 10 min pieszo od Dworca Centralnego. Działka, na której znajduje się inwestycja mieście się w drugiej linii zabudowy, przy ul. Pereca. Dzięki takiej lokalizacji projekt połączy obecność w ścisłym centrum miasta i kameralną atmosferę pracy.

 

Atrium 2 budujemy przede wszystkim z myślą o najemcach i ich pracownikach. Na każdym etapie realizacji projektu blisko współpracujemy z najemcami. Dzięki temu mamy możliwość weryfikowania ich potrzeb i odpowiadania na nie. Chcielibyśmy, żeby przyszli użytkownicy biura czuli się w nim wyjątkowo. Podczas tworzenia projektu Atrium 2 świadomie zrezygnowaliśmy z części powierzchni najmu na parterze, na rzecz przestronnego, funkcjonalnego holu, w którym znajdą się dodatkowe usługi, m.in. kącik prasowy czy biblioteka. Chcemy zaaranżować też restaurację w formie półotwartej, umożliwiającej wejście bezpośrednio do holu – wyjaśnia Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynku w Skanska Property Poland.

 

Inwestor tworzy budynek, który będzie odpowiadał na potrzeby młodych osób, szukających pracy, którzy przykładają coraz większą wagę do miejsca pracy. Badanie przeprowadzone przez JLL i Skanska pokazuje, że ponad 80 proc. kandydatów chciałoby zobaczyć swoje przyszłe biuro przed podjęciem decyzji o przyjęciu oferty pracy. Biurowiec Atrium 2 będzie wyposażony w szereg udogodnień, m.in. w loggie na każdym piętrze i przestronny hol, który będzie mógł służyć za miejsce spotkań. Na każdym z pięter budynku znajdzie się aż sześć loggii, które będą mogły zostać wykorzystane zgodnie z życzeniem najemcy m.in. jako miejsce nieformalnych spotkań dla pracowników – potwierdza Arkadiusz Rudzki.

 

Atrium 2 został zaprojektowany przez polską pracownię PRC Architekci. Jego projekt nawiązuje do przedwojennego modernizmu, dzięki czemu wpisuje się w architekturę Warszawy. Podstawowymi założeniami koncepcji architektonicznej budynku Atrium 2 było zaprojektowanie nowoczesnego budynku biurowego klasy A o współczesnej, a jednocześnie ponadczasowej architekturze. Świadomie nawiązaliśmy do warszawskiego modernizmu międzywojennego, dzięki czemu otrzymaliśmy budynek wyróżniający się wyrafinowaną elegancją na tle warszawskich obiektów biurowych. Atrium 2 jest oszczędny w detalu, a jednocześnie posiada zdecydowany charakter – wyjaśnia Borys Juraszyński z pracowni PRC Architekci. W biurowcu znajdą się również nawiązania do historii miasta. Fragment parterowej elewacji ozdobi wzór, imitujący mozaikę ułożoną z „warszawskich gorsecików”, popularnego motywu warszawskiej architektury lat 30. XX wieku.

 

Atrium 2 zaoferuje najemcom ponad 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni najmu na 15 kondygnacjach naziemnych. W garażu podziemnym znajdzie się 125 miejsc parkingowych. Połowa prac budowlanych jest już za nami. Wszystko idzie zgodnie z planem. Budujemy w tempie jednego piętra na ok. 10 dni. Pozwolenie na użytkowanie planujemy uzyskać na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2016 r. – mówi Arkadiusz Rudzki. Budynek jest przygotowywany zgodnie z ideą Workplaces by Skanska, według standardów zrównoważonego budownictwa. Jest precertyfikowany w systemie LEED na poziomie Platinum. Generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska SA.

Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
melas :
nie posrejcież sie
27 lipca 2015 21:06
CHB 14 Big
mantra