Centrum Techniki Okrętowej S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoWOMAK HOLDING logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKwiaty dla biura logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoOlivia Business Centre logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoTorus logoPartner Capital Group logoAluprof S.A. logoDorbud S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTriGranit Corporation logoKart Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCHB14 logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoNowy Styl Group logoCOTEX Office Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoEcho Investment logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoALLCON INVESTMENT logoLobos Nieruchomości logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPRO-INVEST S.A. logoArchicom logoHexagon logoEcophon Saint-Gobain logoCity Space logoBusiness House logoSawig Invest Group logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoHAVRE Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoINTERBIURO logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Echo minimalizuje ryzyko inwestycyjne

Q22
Q22
Echo Investment zawarło umowę opcji sprzedaży i podziału zysku z FTF Columbus SA, podmiotem zależnym od Michała Sołowowa.

W komunikacie spółki czytamy, że celem zawarcia umowy opcji jest ograniczenie ryzyka inwestycyjnego spółki związanego z budową i komercjalizacją biurowca Q22, powstającego w Warszawie na działce przy zbiegu al. Jana Pawła II. Gwarantem procesu inwestycyjnego jest Michał Sołowow.

 

Na podstawie podpisanego porozumienia Echo Investment uzyskało uprawnienie sprzedaży udziałów w spółce Projekt Echo – 70 sp. z o.o., która jest podmiotem od niego zależnym i właścicielem Q22. W umowie Columbus zobowiązał się m.in. do tego, że w wypadku gdyby Echo nie było w stanie zaciągnąć części finansowania od podmiotów trzecich z przyczyn niezależnych, zostanie mu udzielona pożyczka w wysokości 60 proc. brakującego finansowania.

 

Echo Investment jest uprawnione do skorzystania z prawa opcji w ciągu pół roku od chwili otrzymania pozwolenia na użytkowanie biurowca. Cena sprzedaży udziałów w przypadku skorzystania z prawa opcji będzie równa kapitałom własnym wniesionym do Echo-70, powiększonym o uzgodnione w umowie oprocentowanie, pomniejszonym o niektóre koszty związane z inwestycją w projekt. W wypadku nieskorzystania z prawa opcji przez spółkę, Columbus uzyska uprawnienie do otrzymania udziału w hipotetycznym zysku spółki.

 

Szczegóły zawartego porozumienia dostępne są w komunikacie Echo Investment.

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra