AWIM Grupa Inwestycyjna logoLC Corp S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-BUD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoForbo Flooring Systems Polska logoHAVRE Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTétris Poland logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSpectra Development logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoPodium Investment logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKontor logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoCity Space logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArchicom logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoGhelamco Poland logoBusiness House logoGTV Lighting logoAgrobex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoEcho Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAluprof S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Echo minimalizuje ryzyko inwestycyjne

Q22
Q22
Echo Investment zawarło umowę opcji sprzedaży i podziału zysku z FTF Columbus SA, podmiotem zależnym od Michała Sołowowa.

W komunikacie spółki czytamy, że celem zawarcia umowy opcji jest ograniczenie ryzyka inwestycyjnego spółki związanego z budową i komercjalizacją biurowca Q22, powstającego w Warszawie na działce przy zbiegu al. Jana Pawła II. Gwarantem procesu inwestycyjnego jest Michał Sołowow.

 

Na podstawie podpisanego porozumienia Echo Investment uzyskało uprawnienie sprzedaży udziałów w spółce Projekt Echo – 70 sp. z o.o., która jest podmiotem od niego zależnym i właścicielem Q22. W umowie Columbus zobowiązał się m.in. do tego, że w wypadku gdyby Echo nie było w stanie zaciągnąć części finansowania od podmiotów trzecich z przyczyn niezależnych, zostanie mu udzielona pożyczka w wysokości 60 proc. brakującego finansowania.

 

Echo Investment jest uprawnione do skorzystania z prawa opcji w ciągu pół roku od chwili otrzymania pozwolenia na użytkowanie biurowca. Cena sprzedaży udziałów w przypadku skorzystania z prawa opcji będzie równa kapitałom własnym wniesionym do Echo-70, powiększonym o uzgodnione w umowie oprocentowanie, pomniejszonym o niektóre koszty związane z inwestycją w projekt. W wypadku nieskorzystania z prawa opcji przez spółkę, Columbus uzyska uprawnienie do otrzymania udziału w hipotetycznym zysku spółki.

 

Szczegóły zawartego porozumienia dostępne są w komunikacie Echo Investment.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra