Spectra Development logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPodium Investment logoUNIMOR Development S.A. logoBusiness House logoKart Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoForbo Flooring Systems Polska logoHAVRE Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoNowy Styl Group logoPorto Office A Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTERBIURO logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTorus logoAluprof S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoRIS Kotes logoTétris Poland logoOlivia Business Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Echo minimalizuje ryzyko inwestycyjne

Q22
Q22
Echo Investment zawarło umowę opcji sprzedaży i podziału zysku z FTF Columbus SA, podmiotem zależnym od Michała Sołowowa.

W komunikacie spółki czytamy, że celem zawarcia umowy opcji jest ograniczenie ryzyka inwestycyjnego spółki związanego z budową i komercjalizacją biurowca Q22, powstającego w Warszawie na działce przy zbiegu al. Jana Pawła II. Gwarantem procesu inwestycyjnego jest Michał Sołowow.

 

Na podstawie podpisanego porozumienia Echo Investment uzyskało uprawnienie sprzedaży udziałów w spółce Projekt Echo – 70 sp. z o.o., która jest podmiotem od niego zależnym i właścicielem Q22. W umowie Columbus zobowiązał się m.in. do tego, że w wypadku gdyby Echo nie było w stanie zaciągnąć części finansowania od podmiotów trzecich z przyczyn niezależnych, zostanie mu udzielona pożyczka w wysokości 60 proc. brakującego finansowania.

 

Echo Investment jest uprawnione do skorzystania z prawa opcji w ciągu pół roku od chwili otrzymania pozwolenia na użytkowanie biurowca. Cena sprzedaży udziałów w przypadku skorzystania z prawa opcji będzie równa kapitałom własnym wniesionym do Echo-70, powiększonym o uzgodnione w umowie oprocentowanie, pomniejszonym o niektóre koszty związane z inwestycją w projekt. W wypadku nieskorzystania z prawa opcji przez spółkę, Columbus uzyska uprawnienie do otrzymania udziału w hipotetycznym zysku spółki.

 

Szczegóły zawartego porozumienia dostępne są w komunikacie Echo Investment.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra