Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKwiaty dla biura logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoArchicom logoDorbud S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoLobos Nieruchomości logoOmnitech Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKart Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoTorus logoUNIMOR Development S.A. logoPartner Capital Group logoNowy Styl Group logoLC Corp S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCity Space logoHAVRE Sp. z o.o. logoCHB14 logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoBusiness House logoGTV Lighting logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOlivia Business Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEcho Investment logoAWIM Grupa Inwestycyjna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Echo minimalizuje ryzyko inwestycyjne

Q22
Q22
Echo Investment zawarło umowę opcji sprzedaży i podziału zysku z FTF Columbus SA, podmiotem zależnym od Michała Sołowowa.

W komunikacie spółki czytamy, że celem zawarcia umowy opcji jest ograniczenie ryzyka inwestycyjnego spółki związanego z budową i komercjalizacją biurowca Q22, powstającego w Warszawie na działce przy zbiegu al. Jana Pawła II. Gwarantem procesu inwestycyjnego jest Michał Sołowow.

 

Na podstawie podpisanego porozumienia Echo Investment uzyskało uprawnienie sprzedaży udziałów w spółce Projekt Echo – 70 sp. z o.o., która jest podmiotem od niego zależnym i właścicielem Q22. W umowie Columbus zobowiązał się m.in. do tego, że w wypadku gdyby Echo nie było w stanie zaciągnąć części finansowania od podmiotów trzecich z przyczyn niezależnych, zostanie mu udzielona pożyczka w wysokości 60 proc. brakującego finansowania.

 

Echo Investment jest uprawnione do skorzystania z prawa opcji w ciągu pół roku od chwili otrzymania pozwolenia na użytkowanie biurowca. Cena sprzedaży udziałów w przypadku skorzystania z prawa opcji będzie równa kapitałom własnym wniesionym do Echo-70, powiększonym o uzgodnione w umowie oprocentowanie, pomniejszonym o niektóre koszty związane z inwestycją w projekt. W wypadku nieskorzystania z prawa opcji przez spółkę, Columbus uzyska uprawnienie do otrzymania udziału w hipotetycznym zysku spółki.

 

Szczegóły zawartego porozumienia dostępne są w komunikacie Echo Investment.

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra